Lista najgroźniejszych lekoopornych bakterii

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Lista najgroźniejszych lekoopornych bakterii

Post autor: Asystentka »

WHO opublikowała listę najgroźniejszych lekoopornych bakterii


Bristol-Myers Squibb rozszerza sieć współpracujących uczelni

Columbia University Medical Center w Nowym Jorku oraz Peter MacCallum Cancer Centre w Melbourne dołączyły do międzynarodowej sieci placówek naukowych, które wraz z BMS pracują nad innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie immunoonkologii i medycyny translacyjnej. W działającej od 2012 roku „International Immuno-Oncology Network” jest już 15 renomowanych ośrodków akademickich.

Sanofi i Lonza razem wybudują fabrykę leków biologicznych

Ma kosztować 270 mln euro i rozpocząć funkcjonowanie w 2020 roku. Nowa fabryka, od podstaw zaprojektowana specjalne na potrzeby wytwarzania leków biologicznych, powstanie w szwajcarskim Visp. Zatrudnienie znajdzie w niej ok. 200 osób.

Pfizer ma nowego członka Rady Dyrektorów

Ronald E. Blaylock zasilił Radę Dyrektorów spółki Pfizer. 57-letni Blaylock został też mianowany członkiem dwóch komisji działających przy zarządzie spółki: Corporate Governance Committee i Science and Technology Committee. Blaylock jest założycielem i jednym partnerów firmy GenNx360 Capital Partners, działającej od 2006 roku na rynku inwestycji kapitałowych typu private equity.

WHO opublikowała listę najgroźniejszych lekoopornych bakterii

Na swojej pierwszej tego typu liście Światowa Organizacja Zdrowia umieściła antybiotykooporne bakterie należące do 12 rodzin. Za najgroźniejsze uznano: A. baumannii, P. aeruginosa i kilka gatunków z rodziny Enterobacteriaceae. WHO apeluje do rządów krajów rozwiniętych o znaczące zwiększenie finansowego wsparcia prac nad nowymi antybiotykami.

Kanadyjczycy mogliby wydawać na leki o 4 mld dolarów mniej

Wprowadzenie ogólnokrajowej listy refundowanych przez państwo leków podstawowych, przyniosłoby oszczędności rządu nawet 4 mld dolarów rocznie, a przy tym byłoby od dawna oczekiwanym krokiem w kierunku wypracowania w Kanadzie jednolitego systemu odpłatności za leki. Autorów raportu, który ukazał się właśnie na łamach „Canadian Medical Association Journal”, wymieniają 117 konkretnych leków, które powinny się na takiej liście znaleźć.

MSD: Letermovir wysoce skuteczny w walce z cytomegalowirusem

Firma MSD ogłosiła wyniki badania klinicznego III fazy, w którym sprawdzano skuteczność letermowiru w zapobieganiu objawowym infekcjom CMV u osób po przeszczepie szpiku kostnego. W badaniu osiągnięto pierwszorzędowy punkt końcowy. Zakażenie CMV rozwinęło się u 37,5% chorych otrzymujących letermowir i u 60,6% pacjentów w grupie placebo.

Johnson & Johnson chwali się umiarem w podwyższaniu cen

W odpowiedzi na krytykę polityki cenowej, kierowaną przez prezydenta Trumpa pod adresem przemysłu farmaceutycznego, firma J&J opublikowała „raport przejrzystości”, z którego wynika, że od 2012 roku średni wzrost cen leków J&J utrzymywał się na poziomie poniżej 10% rocznie. Co więcej – dzięki przyznawanym rabatom i zniżką, realnie odczuwany przez pacjentów wzrost cen nie był wyższy niż 3,5% rocznie – podkreśla J&J.

Źródło: pharmadaily.pl./medexpress.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post