Łokieć tenisisty, łokieć golfisty cykl ćwiczeń

Rehabilitacja: osób z uszkodzonym słuchem, pulmonologiczna, psychiatryczna, wirtualna rehabilitacja – innowacyjna metoda rehabilitacji z wykorzystaniem technologii komputerowych, fizjoterapia, zabiegi usprawniające
admin. med.

Łokieć tenisisty, łokieć golfisty cykl ćwiczeń

Post autor: admin. med. »

Każde ćwiczenie należy powtórzyć kilkakrotnie, w tempie i zakresie możliwym do wykonania przez pacjenta bez pokonywania maksymalnego wysiłku. Należy wybierać ćwiczenia najkorzystniejsze dla siebie, a w razie wątpliwości skonsultować się z fizjoterapeutą.
1.Pozycja
Pacjent leży na boku na stronie zajętej ręki, ręka zajęta zgięta maksymalnie w barku, ustawiona w pozycji pośredniej.
Ruch
Pacjent zdrową ręką zgina zajętą rękę w łokciu do momentu uczucia delikatnego ciągnięcia, utrzymuje pozycję 30 sekund, wykonuje wdech i wydech, w czasie wydechu pogłębia zgięcie w łokciu.

2.Pozycja
Pacjent leży na plecach, kolana ugięte, ręce ustawione w odwiedzeniu do 90 stopni, zgięte w stawach łokciowych do 90 stopni, grzbiet dłoni przylega do podłoża.
Ruch
Pacjent wykonuje wyprost rąk w stawach łokciowych, dociskając plecy do podłoża.

3.Pozycja
Pacjent siedzi przy stole, ręka zajęta swobodnie podparta na przedramieniu.
Ruch
Pacjent wykonuje zdrową ręką w miejscu bolącym z lekkim dociskiem okrężnymi ruchami masaż kostką lodu przez około 5 minut (nie przytrzymywać lodu w jednym miejscu).

4.Pozycja
Pacjent stoi przy stole, grzbiety dłoni oparte o blat, ręce wyprostowane.
Ruch
Pacjent przenosi ciężar ciała do tyłu na pięty do momentu uczucia delikatnego ciągnięcia w obrębie przedramion, utrzymuje pozycję 30 sekund, pogłębia przeniesienie ciężaru ciała.

5.Pozycja
Pacjent siedzi przy stole, przedramię ręki zajętej oparte o krawędź stołu, w zajętej dłoni pacjent trzyma półlitrową butelkę wody.
Ruch
Pacjent wykonuje zdrową ręką zgięcie ręki zajętej, a następnie ręka zajęta wolno opuszcza butelkę z wodą w dół.

źródło: mp.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post