Loratadyne Pylox

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
Asystentka

Loratadyne Pylox

Post autor: Asystentka »

Lek przeciwhistaminowy o działaniu przeciwalergicznym.
Co zawiera i jak działa Loratadyna Pylox?

Substancją czynną preparatu jest loratadyna. Substancja ta blokuje obwodowe receptory histaminowe typu 1 (H1). W ten sposób hamuje działanie histaminy, substancji wywołującej objawy alergiczne. Jest lekiem przeciwhistaminowym II generacji. Nie wykazuje znaczącego wpływu na receptory histaminowe typu 2 (H2). Łagodzi objawy alergiczne takie jak: kichanie, wyciek z nosa, obrzęk i świąd błon śluzowych. Działanie loratadyny utrzymuje się około 24 godzin.
Kiedy stosować Loratadyna Pylox?

Preparat jest wskazany w łagodzeniu objawów alergicznego, sezonowego i całorocznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.
Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Nie można stosować preparatu w ciąży ani w okresie karmienia piersią. Nie stosować u dzieci do 2. roku życia.
Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Loratadyna Pylox?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych. Dlatego przed zastosowaniem preparatu powinieneś skonsultować się z lekarzem jeżeli podejrzewasz lub zdiagnozowano u Ciebie zaburzenia czynności wątroby. Należy zachować ostrożność u osób z ciężką niewydolnością wątroby. W przypadku niewydolności wątroby oraz u pacjentów w podeszłym wieku może dojść do przedłużenia czasu działania leku.
Stosowanie preparatu należy przerwać na około 48 godzin przed planowanym wykonaniem alergicznych testów skórnych.
Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować preparatu dłużej niż 10 dni.

Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów?
Osoby prowadzące pojazdy mechaniczne powinny zachować ostrożność i sprawdzić jak reagują na loratadynę, ponieważ u niektórych osób (w rzadkich przypadkach) mogą występować działania niepożądane(np. senność), które mogą upośledzać zdolność koncentracji i reagowania oraz zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.
Dawkowanie preparatu Loratadyna Pylox

Preparat ma postać tabletek. Przeznaczony jest do stosowania doustnego. Można przyjmować niezależnie od posiłku (spożycie posiłku może zwiększać wchłanianie loratadyny). Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem.
Dorośli i dzieci po 12. roku życia: 10 mg 1 raz na dobę.
Dzieci 6.–12. roku życia o masie ciała mniejszej niż 30 kg: 5 mg 1 raz na dobę.
Dzieci 6.–12. roku życia o masie ciała większej niż 30 kg: 10 mg 1 raz na dobę.
Dzieci 2.–6. roku życia: nie należy stosować preparatu w postaci tabletek; należy stosować loratadynę w postaci syropu.
Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności stosowania preparatu u dzieci do 2. roku życia.
W ciężkiej niewydolności wątroby lekarz zmniejszy dawkę preparatu (zwykle zwykłą dawkę stosuje się co 2. dzień).
Nie ma konieczności dostosowywania dawkowania w przypadku osób w podeszłym wieku lub z zaburzeniami czynności nerek.
Czy można stosować Loratadyna Pylox w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem!
Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek.
Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane w ciąży i w okresie karmienia piersią.
Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również o tych, które są wydawane bez recepty
Równoległe stosowanie preparatu z ketokonazolem, itrakonazolem, erytromycyną lub cymetydyną zwiększa stężenie loratadyny we krwi, nie powoduje to jednak istotnych klinicznie skutków. Nie można wykluczyć nasilenia działania leków działających hamująco na ośrodkowy układ nerwowy (leki nasenne, uspokajające, przeciwbólowe, zwiotczające mięśnie) w trakcie równoległego stosowania z loratadyną.
Preparat może wpływać na wyniki alergicznych testów skórnych.
Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Jak każdy lek, również Lorafast może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych.
Mogą wystąpić: bóle i zawroty głowy, nerwowość, zmęczenie, senność, bezsenność, zwiększenie apetytu, nudności, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zapalenia błony śluzowej żołądka, zwiększenie częstotliwości rytmu serca (tachykardia), kołatanie serca, łysienie, wysypka, zaburzenia czynności wątroby, reakcje anafilaktyczne (bardzo rzadkie, ciężkie reakcje mogące stanowić zagrożenie życia, obejmujące obrzęk gardła, krtani, skurcz oskrzeli, niedociśnienie tętnicze, wstrząs).
Inne preparaty na rynku polskim zawierające loratadyna

Aleric Lora (tabletki)
Claritine (syrop)
Claritine (tabletki)
Claritine Allergy (syrop)
Claritine Allergy (tabletki)
Flonidan (tabletki)
Flonidan (zawiesina doustna)
Flonidan Control (tabletki)
Loratadyna Galena (tabletki)
Loratan (syrop)
Loratan (kapsułki miękkie)
Załączniki
Loratadyne-Pylox.jpg
Loratadyne-Pylox.jpg (5.17 KiB) Przejrzano 489 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post