Medycyna ratunkowa. Nagłe zagrożenia pochodzenia wewnętrznego

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
admin. med.

Medycyna ratunkowa. Nagłe zagrożenia pochodzenia wewnętrznego

Post autor: admin. med. »

Drugie wydanie polskie, poprawione i uzupełnione!

Podręcznik zalecany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej.

Drugie wydanie popularnego w Europie podręcznika Acute Medical Emergencies - The Practical Approach to efekt kolejnych 10 lat pracy jego Autorów zgromadzonych w Advanced Life Support Group, Manchester. Ten zespół wyśmienitych brytyjskich praktyków i nauczycieli medycyny ratunkowej uzupełnił i rozwinął swoje wyjściowe dzieło z 2001 roku o najnowszy dorobek doświadczeń klinicznych z zakresu chorób wewnętrznych i medycyny ratunkowej...

Książka staje się obowiązkową lekturą nie tylko dla młodych lekarzy specjalizujących się w medycynie ratunkowej, ale również dla tych, którzy mają już własne doświadczenia w tym zakresie i rozumieją potrzebę jego weryfikacji i rozwoju.

Przejrzysty układ graficzny poszczególnych rozdziałów, pakietowa konfiguracja najważniejszych treści oraz bogaty materiał ilustracyjny - znacznie ułatwiają przyswajanie specjalistycznej wiedzy zarówno w czasie uczenia się jak i w czasie codziennej praktyki klinicznej.

W drugim polskim wydaniu naniesiono szereg poprawek i uzupełnienień uwzględniających realia, nazewnictwo i stan prawny polskiej medycyny ratunkowej. Podręcznik ten z pewnością przyczyni się do lepszego zrozumienia zadań i zasad organizacyjnych medycyny ratunkowej, nie tylko przez uprawiających ją lekarzy, ale także przez administratorów i organizatorów ochrony zdrowia.

Prof. dr hab. med. Juliusz Jakubaszko
Załączniki
medycyna-ratunkowa-nagle-zagrozenia-pochodzenia-wewnetrznego.jpg
medycyna-ratunkowa-nagle-zagrozenia-pochodzenia-wewnetrznego.jpg (2.57 KiB) Przejrzano 476 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post