Miękkie soczewki kontaktowe

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
admin. med.

Miękkie soczewki kontaktowe

Post autor: admin. med. »

Miękkie soczewki kontaktowe

Miękkie soczewki kontaktowe są doskonałą alternatywą dla szkieł okularowych, w szczególności dla osób, które niezależnie od wieku prowadzą aktywny tryb życia, cenią sobie funkcjonalność i wygodę. Dają one swobodę ruchu, nie ograniczają pola widzenia, umożliwiają dobrą widoczność niezależnie od warunków atmosferycznych, można w nich uprawiać praktycznie każdą dyscyplinę sportową i są „wybawieniem” dla osób, które nie czują się dobrze w okularach.

Bogaty asortyment soczewek kontaktowych daje specjalistom możliwość dopasowania ich niemalże każdemu, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb.

Można nimi korygować takie wady wzroku jak: krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm
a także prezbiopię. Obok soczewek korekcyjnych dostępne są również soczewki protetyczne przeznaczone dla pacjentów po urazach rogówki, z szczelinami tęczówki bądź z innymi anomaliami oraz soczewki kolorowe pozwalające na podkreślenie lub zmianę koloru tęczówki.Rodzaje soczewek kontaktowych

Soczewki dzieli się na różne typy w zależności od trybu noszenia, częstotliwości ich wymiany oraz materiału z którego są wykonane. Ze względu na tryb noszenia wyróżniamy soczewki dzienne, które zdejmujemy bądź wyrzucamy przed pójściem spać oraz soczewki typu night&day, które można nosić bez ściągania przez 30 dni i nocy.
Ze względu na tryb wymiany dzielimy soczewki na jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne i roczne. Te ostatnie zwane konwencjonalnymi są zalecane tylko w wyjątkowych przypadkach, kiedy lekarz okulista nie ma innego wyboru. Są to soczewki wykonane z materiałów starszej generacji, o mniejszej przepuszczalności tlenu do rogówki, wymagające od użytkownika zachowania szczególnego reżimu pielęgnacyjnego.
Obecnie uważa się, że najzdrowsze są soczewki jednodniowe, czyli takie które są jednorazowego użytku. Zapewniają one największą sterylność, eliminują ewentualną nietolerancję płynów pielęgnacyjnych, a także umożliwiają użytkownikom okazjonalny tryb noszenia.

Należy pamiętać, że niezależnie od rodzaju, soczewki są produktem medycznym i co za tym idzie zarówno pierwszorazowy dobór jak i każdorazowa zmiana typu powinna odbywać się wyłącznie pod kontrolą lekarza okulisty.

Jakie dobiera się soczewki

sferyczne - korygujące krótkowzroczność i nadwzroczność do +/- 35,00D
toryczne - korygujące astygmatyzm do -8,00D cylindrycznych
multifoclane (progresywne) - korygujące prezbiopię
multifocalne toryczne-korygujące prezbiopię i astygmatyzm
protetyczne

Lekarze z powodzeniem dobierają szkła kontaktowe pacjentom, którzy z powodu nietypowej geometrii rogówki, wysokiej wady wzroku, bądź astygmatyzmu napotykają na problemy z dopasowaniem soczewek w innych placówkach.

Współpracujemy z wiodącymi na rynku firmami takimi jak: Johnson&Johnson, Coopervision, Bausch&Lomb, Aqua Lens, Alpha Diagnostic i CibaVision.

Dysponujemy dużym zasobem bezpłatnych soczewek próbnych sferycznych, torycznych jak i multifocalnych, a także sprowadzamy soczewki próbne na zamówienie

Pacjentom z astygmatyzmem powyżej -2,25D cyl. umożliwiamy dopasowanie odpłatnych soczewek próbnych wykonywanych na indywidualne zamówienie

W ciągłej sprzedaży posiadamy soczewki sferyczne: dwutygodniowe Acuvue Oasys with hydraclear (moce minusowe i dodatnie), jednodniowe Acuvue Tru Eye (moce minusowe), Acuvue 1 Day Moist (moce minusowe) i Ultraflex 1 Day (moce minusowe)

Pozostałe soczewki oferujemy na zamówienie

Dbamy o szybką i terminową realizację zleceń oraz o atrakcyjność cenową

Stałym pacjentom zapewniamy rabaty i możliwość składania zamówień telefonicznie lub
e-mailem

Prowadzimy wysyłkę produktów pod wskazany adres

Oferujemy systemy do dezynfekcji soczewek czołowych firm oraz prowadzimy sprzedaż parafarmaceutyków


Dobór soczewek kontaktowych w naszym ośrodku

Zainteresowanych doborem soczewek serdecznie zapraszamy na wizytę okulistyczną do naszego Ośrodka.
W ramach badania lekarz okulista sprawdza czy oczy pacjenta są zdrowe, określa wadę wzroku, ocenia przedni, tylny odcinek oka oraz wyklucza przeciwwskazania do noszenia soczewek. Następnie, biorąc pod uwagę styl życia pacjenta, ewentualne schorzenia współistniejące np. skłonność do alergii bądź zespołu suchego oka, określa typ i podstawowe parametry soczewek próbnych i wykonuje ich pierwszą aplikację. Do oceny tolerancji jak i dopasowania soczewek potrzebny jest około półgodzinny okres adaptacyjny; jeśli po tym czasie soczewki dobrze układają się na oku, pacjent wyraźnie w nich widzi i nie odczuwa żadnego dyskomfortu w kolejnym etapie zapewniamy profesjonalny instruktaż zakładania i ściągania soczewek oraz naukę właściwej ich pielęgnacji. Poświęcamy pacjentowi na naukę tyle czasu, ile go indywidualnie potrzebuje, by poczuł pełną samodzielność i pewność. Zapewniamy serdeczną atmosferę i fachową pomoc.
Każdemu pacjentowi korzystającemu z naszych usług oferujemy w ramach wizyty komplet soczewek próbnych oraz zestaw startowy wyposażony w pojemnik i płyn do pielęgnacji soczewek.

*uwaga
dobór soczewek trwa zwykle dłużej niż standardowe badania, prosimy o uwzględnienie tego faktu przy planowaniu wizyty
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post