Mroczki przed oczami

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
admin. med.

Mroczki przed oczami

Post autor: admin. med. »

Jeśli gwiazdki, błyski czy plamki, pojawiają się niespodziewanie, w ciągu dnia, a potem, zwykle w ciągu godziny, dopada cię silny ból głowy, prawdopodobnie cierpisz na migrenę z aurą. Gdy mroczki pojawiają się zaraz po przebudzeniu, robi ci się ciemno w oczach, chociaż powinnaś być wypoczęta po nocy, prawdopodobnie to skutek nagłego spadku ciśnienia. Do mózgu dopływa za mało krwi, stąd ten nieprzyjemny objaw. Najczęściej wystarczy zapamiętać, by nie podnosić się zbyt gwałtownie, a problemy mijają, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Gdy to nie wystarcza, warto na nocnej szafce mieć zawsze szklankę wody i wypijać jej zawartość na dzień dobry. Mroczki bywają też objawem niewielkiego odwodnienia, a to zdarza się często po nocy.

Jeśli podejrzewasz migrenę, koniecznie odwiedź neurologa (kieruje lekarz pierwszego kontaktu). Chociaż nie jest to schorzenie zagrażające bezpośrednio życiu i zdrowiu, bywa tak uciążliwe, że czasem utrudnia codzienną egzystencję. Tymczasem nowoczesne leki pozwalają nie tylko wygrać z bólem, ale i znacznie ograniczyć ilość napadów migrenowych.

Gdy, prócz porannych mroczków, często masz także, w ciągu dnia, zawroty głowy, czujesz się słabo, czas odwiedzić lekarza. Możliwe, że to objawy anemii, ale bez konsultacji lekarskiej trudno wykluczyć i problemy kardiologiczne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post