Na drżenie rąk

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
admin. med.

Na drżenie rąk

Post autor: admin. med. »

Na drżenie rąk rękawiczka z żyroskopem?
Wynalazek nazywa się GyroGlove i został opracowany przez Faii Onga, właściciela brytyjskiego startup-a GyroGear. Rękawiczka ma poprawić sprawność osób cierpiących na m.in. na parkinsona.

Inspiracją dla stworzenia wynalazku przez Faii Onga była 103-letnia kobieta cierpiąca na chorobę Parkinsona, którą Ong opiekował się jako student. Po założeniu firmy GyroGear wraz ze swoim zespołem rozpoczął prace nad urządzeniem, które eliminowałoby drżenie rąk.

Efektem tych starań było stworzenie rękawiczki, w której zastosowano żyroskop mechaniczny. Rękawiczka waży 200 gramów i jest zasilana baterią. Żyroskop mechaniczny stawia proporcjonalny opór dłoni pacjenta tłumiąc tym samym jej drżenie.

Prototyp jest w stanie zmniejszyć trzęsienie się rąk aż o 90 proc., a skuteczność urządzenia ma się zwiększać w miarę jego użytkowania. Zachowania dłoni użytkownika ma bowiem monitorować specjalna mobilna aplikacja, która będzie na bieżąco kalibrowała rękawiczkę.

Zespół z GyroGear planuje wdrożyć rękawiczkę do sprzedaży komercyjnej w drugiej połowie 2016 r. Szacunkowa cena ma wynieść 400-600 funtów brytyjskich (2320 - 3480 zł).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post