[Film] Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
admin. med.

[Film] Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty

Post autor: admin. med. »

Osoba cierpiąca na zaburzenia psychiczne przez bardzo długi okres rozwoju swojej choroby może nie zdawać sobie sprawy z istnienia nieprawidłowości w swoim zachowaniu i stara się bądź znaleźć usprawiedliwienie dla swoich poczynań, lub uważa, że to osoby ją otaczające zachowują się w sposób dziwny. Także odpowiedzialnością za własne niepowodzenia w życiu osobistym lub zawodowym stara się obarczyć inne osoby.

W momencie gdy osoby cierpiąca na pewne zaburzenia psychiczne zda sobie sprawę, że to być może ona reaguje nieadekwatnie na niektóre sytuacje i jej zachowanie jest odmienna jest bardzo ważnym momentem na rozpoczęcie terapii. Osoba ta powinna zgłosić się do psychiatry, który odpowie jej na pytania dotyczące wskazanych objawów i zdecyduje czy można je zinterpretować jako normalne lub nie. To psychiatra również pozwoli dobrać odpowiednie leczenie i zaproponuje chorej osobie w jaki sposób powinna sobie radzić obserwowanymi u siebie zaburzeniami.

Jak odróżnić ciężki stres od tego który wymaga pomocy? Kiedy jest właściwy moment na to, aby udać się do lekarza który będzie nam służył pomocą przy zaburzeniach psychicznych?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post