NFZ
Narodowy Fundusz Zdrowia zamieścił na swoich stronach internetowych komunikat dla świadczeniodawców dotyczący opublikowanego 12 stycznia br. zarządzenia Nr 2/2016/DSOZ prezesa NFZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna.
Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że: oświadczenie o uzgodnieniu podziału środków na zwiększenie finansowania świadczeń udzielanych przez pielęgniarki POZ, położne POZ, pielęgniarki/higienistki szkolne oraz kopię stosownych dokumentów należy złożyć wraz z dokumentami rozliczeniowymi dotyczącymi stycznia i sierpnia 2016 roku.
Natomiast oświadczenie o przekazaniu środków na zwiększenie finansowania świadczeń udzielanych przez pielęgniarki POZ, położne POZ, pielęgniarki/higienistki szkolne, należy składać co miesiąc wraz z dokumentami rozliczeniowymi.
Zarządzenia Nr 2/2016/DSOZ prezesa NFZ (z 12 stycznia) w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna wprowadziło istotne zmiany w zarządzeniu Nr 77/2015/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 19 listopada 2015 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju: podstawowa opieka zdrowotna.
Zmiany dotyczą stawek kapitacyjnych dla POZ w związku z podwyżkami dla pielęgniarek.
M.in. w § 10:
a) w ust. 1 pkt 1 otrzymuje brzmienie:
„1) kapitacyjną stawkę roczną – dla świadczeń w zakresie poz udzielanych w ramach gotowości lekarza, pielęgniarki, położnej lub jednostki transportu sanitarnego; w przypadku świadczeń lekarza poz, stawka kapitacyjna obejmuje kwotę przeznaczoną na pokrycie kosztów badań diagnostycznych wykonywanych przez lekarza poz w procesie udzielania świadczeń będących przedmiotem umowy; w przypadku świadczeń pielęgniarki poz, położnej poz, pielęgniarki szkolnej, stawka kapitacyjna obejmuje kwotę przeznaczoną na wzrost finansowania świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych przez pielęgniarki, położne oraz higienistki szkolne, o którym mowa w § 3 i 4 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 października 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U. poz. 1628);”,
b) po ust. 1 dodaje się ust. 1a w brzmieniu:
„1a. W celu uzyskania środków, o których mowa w ust. 1 pkt 1 zdanie drugie, świadczeniodawcy realizujący umowy w zakresach świadczeń pielęgniarki poz, położnej poz, pielęgniarki szkolnej w ostatnim dniu miesiąca poprzedzającego termin, w którym następuje wzrost finansowania, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, przekazują do Oddziału Funduszu wraz z dokumentami rozliczeniowymi z realizacji umowy za miesiąc, od którego nastąpił wzrost finansowania, oświadczenia zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 2a do zarządzenia.”
NFZ opublikował zarządzenie dot. podwyżek dla pielęgniarek POZ
-
- Podobne tematy
- Odpowiedzi
- Odsłony
- Ostatni post
-
-
NFZ ws. podwyżek dla pielęgniarek zabiegowych w POZ
autor: admin. med. » 18 sty 2016, o 09:00 » w Co ciekawego w świecie służby zdrowia - 0 Odpowiedzi
- 874 Odsłony
-
Ostatni post autor: admin. med.
18 sty 2016, o 09:00
-
-
-
Zarządzenie NFZ groźne dla pacjentów z HCV
autor: Asystentka » 10 maja 2017, o 08:05 » w Smutno i śmieszne, w służbie zdrowia - 0 Odpowiedzi
- 847 Odsłony
-
Ostatni post autor: Asystentka
10 maja 2017, o 08:05
-
-
-
Ratownicy szykują się do protestu. Chcieli podwyżek, nie por
autor: Asystentka » 5 maja 2017, o 07:02 » w Smutno i śmieszne, w służbie zdrowia - 0 Odpowiedzi
- 786 Odsłony
-
Ostatni post autor: Asystentka
5 maja 2017, o 07:02
-
-
-
Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiada pielęgniarkom w sprawie podwyżek
autor: Asystentka » 13 kwie 2017, o 08:21 » w Co ciekawego w świecie służby zdrowia - 0 Odpowiedzi
- 769 Odsłony
-
Ostatni post autor: Asystentka
13 kwie 2017, o 08:21
-
-
-
Do podwyżek pielęgniarkom i polożnym droga przez mękę
autor: admin. med. » 26 sty 2016, o 08:51 » w Co ciekawego w świecie służby zdrowia - 0 Odpowiedzi
- 843 Odsłony
-
Ostatni post autor: admin. med.
26 sty 2016, o 08:51
-