Nie chcesz płacić abonamentu? Będziesz musiał zgłosić, że ni

Porady ZUS, Prawo Medyczne, Ubezpieczenia. Informacje dla seniorów
admin. med.

Nie chcesz płacić abonamentu? Będziesz musiał zgłosić, że ni

Post autor: admin. med. »

Nie chcesz płacić abonamentu? Będziesz musiał zgłosić, że nie masz w domu telewizora
Nowy kształt ustawy abonamentowej zaproponował ostatnio prezes TVP. Jacek Kurski chce, żeby nowa ustawa zawierała domniemanie, że większość gospodarstw domowych ma telewizory i radia. W związku z tym fakt nieposiadania odbiornika zgłaszaliby tylko ci, którzy ich nie mają.

Dziś jest na odwrót, przez co jest ogromny problem ze ściągalnością abonamentu. Bo zgodnie z prawem, opłata obowiązuje tych, którzy zgłosili fakt posiadania odbiornika. Nowa koncepcja sprawi, że ci, którzy nie zgłoszą braku telewizora, z automatu zobowiązani będą zapłacić miesięcznie 22,70 zł.

Nie jest tajemnicą, że posłowie PiS nie wykluczają przyjęcia takich rozwiązań.

Przypomnijmy, że projekt o powszechnej składce audiowizualnej wynoszącej 12-15 zł, doliczanej do rachunku za prąd trafił do Sejmu wiosną. Miał obowiązywać od 2017 r., ale okazało się, że przepisy wymagają zatwierdzenia przez Unię Europejską. To może opóźnić ich wprowadzenie nawet o rok, dlatego politycy PiS „na gorąco” zaczęli zastanawiać się, jak do tego czasu skutecznie poprawić ściągalność abonamentu.

Temu właśnie ma służyć pomysł prezesa Kurskiego, który już mówi o prognozowanych zyskach z tego tytułu. Trzykrotnie wyższych niż te, które obecnie udaje się ściągnąć w ramach abonamentu. Jak sam zaznacza, nie zmieni się za to lista grup zwolnionych z opłat, tj. m.in. osoby powyżej 75. roku życia, z emeryturą niższą niż połowa przeciętnej pensji i inwalidzi.

Więcej: nowiny24.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post