Niech otworzy taką aptekę i zatrudni tych bezrobotnych magistrów

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
admin. med.

Niech otworzy taką aptekę i zatrudni tych bezrobotnych magistrów

Post autor: admin. med. »

Kwestia braku dostępu do aptek w nocy pokazuje, że wśród mieszkańców brakuje wiedzy i zrozumienia realiów, w jakich obecnie funkcjonują apteki. Ludzie dziwią się, dlaczego opłaca się prowadzić całodobowy sklep monopolowy, ale apteki już nie.

Wskazuje na to chociażby list czytelniczki portalu Love Kraków. Jest oburzona, że "niejednokrotnie trzeba przejechać pół miasta, czekać na nocny autobus, ewentualnie iść na nogach", by kupić silny lek przeciwbólowy.

Dziwi się dalej, że w zestawieniu aptek ze sklepami z alkoholem, te drugie znacząco wygrywają. Jej zdaniem, "na rynku pracy funkcjonuje sporo bezrobotnych magistrów farmacji". – Więc czy to naprawdę nierealne otworzyć choćby cztery dodatkowe apteki? – zastanawia się.

Jak wyjaśnia krakowski magistrat, obecnie na 300 aptek działających na terenie miasta, 10 pełni całodobowe dyżury, co zapewnia dostateczne zaopatrzenie w leki. Dodatkowo, niektóre apteki wydłużyły godziny pracy i są czynne także w niedziele i święta.

Czytelniczce portalu Love Kraków, dosadnie odpowiedział inny czytelnik na forum: "Jak pani czytelniczka znalazła taką niszę, to niech otworzy taką aptekę i zatrudni tych bezrobotnych magistrów. Skoro jest taki brak, to pewnie zarobi na tym niemało".

Innym rozwiązaniem może być włączenie alkoholu do asortymentu aptek poprzez wydawanie - razem z pozwoleniem na prowadzenie apteki - pozwolenia na sprzedaż alkoholu. Przy okazji można załatwić kwestię nadania farmaceutom uprawnień do legitymowania klientów, by ustalić wiek nabywcy towaru.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post