Nowy oddział anastezjologii i intensywnej terapii w Koninie

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
admin. med.

Nowy oddział anastezjologii i intensywnej terapii w Koninie

Post autor: admin. med. »

Konin: nowy odcinek oddziału anestezjologii i intensywnej terapii
Szpital w Koninie powiększy Oddział Intensywnej Terapii. Liczba łóżek zwiększy się do szesnastu. Do tej pory w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie funkcjonowało tylko 10 takich stanowisk do ratowania życia.
Szpital w Koninie powiększy oddział Intensywnej Terapii

Placówka jest jedyną Wojewódzką we wschodniej części Wielkopolski. Znajduje się w pobliżu autostrady A2, drogi krajowej nr 25 i linii kolejowej Berlin - Moskwa. To sprawia, że na brak pacjentów szczególnie tych urazowych nie może narzekać.
- Często zdarza się, że musimy szukać miejsca dla pacjenta w ciężkim stanie w Słupcy, w której jest tylko pięć takich łóżek i dalej już w Poznaniu - mówi ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii Grzegorz Jankowski.
- Sytuacje są dramatyczne. Denerwuje się rodzina pacjenta i lekarz dyżurujący, który skupia się na dwóch rzeczach na raz; na ratowaniu życia i poszukiwaniu wolnego miejsca - dodaje.

Szpitale Powiatowe w Kole i Turku nie dysponują oddziałem Intensywnej Terapii. Doposażenie konińskiego oddziału w kolejne stanowiska na pewno pozwoli uniknąć sytuacji, o których mówi ordynator Grzegorz Jankowski.
- Sześć łóżek więcej na OIOM- ie to 60 proc więcej przyjęć na oddział - wyjaśnia.

Liczba pacjentów leczonych na oddziale intensywnej terapii w 2014r. to 236 chorych. Teraz w ciągu roku roku szpital w Koninie będzie mógł ich przyjąć ponad pół tysiąca. Pacjenci, którzy trafiają na oddział Intensywnej Terapii to bardzo ciężkie przypadki; śpiączki, kardiologiczne, neurologiczne, niewydolności oddechowej stany po próbach samobójczych. Każde z nowych łóżek zostanie wyposażone dodatkowo w niezbędny sprzęt.

- Całkowity koszt wyposażenia całego odcinka Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w niezbędną aparaturę medyczną to ok. 1 miliona 800 tysięcy złotych.Jedno stanowisko intensywnej terapii to 310 tys złotych - informuje dyrektor WSZ w Koninie Łukasz Dolata.

Szpital w Koninie otrzyma dotację od Urzędu Marszałkowskiego. Cała inwestycja zostanie zrealizowana pod koniec listopada. Dodajmy, że wraz ze zwiększeniem liczby łóżek na oddziale intensywnej terapii zwiększy się też liczba personelu. Zatrudnionych zostanie szesnaście pielęgniarek anestezjologicznych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post