Olejek dla zakatarzonych

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
Asystentka

Olejek dla zakatarzonych

Post autor: Asystentka »

Wpływa korzystnie na samopoczucie osób zakatarzonych, dodaje sił i energii witalnej.

Skład

Eucalyptus Globulus, Pinis Silvestris, Lavendula Angustifolia, Malaleuca Alternifolia, d-Limonene, Linalool, Geraniol, Coumarin, Citronellol.

Działanie

Olejki eteryczne wnikają do organizmu na różne sposoby. Wchłaniane są przede wszystkim przez układ oddechowy, ale także dostają się do krwioobiegu przez skórę. Wchłanianie olejków przez układ oddechowy powoduje w pierwszej kolejności podrażnienie śluzówki nosa i wysłanie informacji o obecności danej cząsteczki olejku eterycznego do mózgu. Następnie mózg uwalnia odpowiednie związki chemiczne pobudzające bądź relaksujące system nerwowy. Zawarte w olejkach związki chemiczne mają bezpośredni wpływ na organizm, gdyż dostają się do płuc i wywołują określone działanie terapeutyczne w organizmie. Wchłanianie olejków bezpośrednio przez skórę ma charakter miejscowy, cząsteczki substancji przenikają przez naskórek do skóry właściwej. Skóra właściwa jest silnie ukrwionym organem i powoduje penetrację związków chemicznych poprzez naczynia włoskowate do całego układu krążenia. W przeciwieństwie do leków i substancji syntetycznych olejki aromaterapeutyczne nie odkładają się w organizmie i są szybko z niego wydalane.

Dawkowanie

Masaż: 10 ml oleju bazowego wymieszać z 3-5 kroplami olejku.Kąpiele: 10-15 kropli olejku na 3/4 wanny ciepłej wody.Do odświeżania powietrza: rozpylać wodę z dodatkiem 5-10 kropli olejku na 2 łyżki za pomocą urządzenia do nawilżania lub rozpylania.

Uwagi

Nie stosować w czasie ciąży.
Załączniki
olejek-na-katar.jpg
olejek-na-katar.jpg (3.21 KiB) Przejrzano 632 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post