Opatrunk AQUA-GEL do trudno gojących ran

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Opatrunk AQUA-GEL do trudno gojących ran

Post autor: admin. med. »

Opatrunki AQUA-GEL® są wodną kompozycją naturalnych i syntetycznych polimerów, takich jak; poliwinylopirolidon, glikol polietylenowy i agar, usieciowioną za pomocą strumienia elektronów. Formę użytkową stanowi przezroczysty, elastyczny płat hydrożelu o grubości 3-4 mm.

Opatrunki AQUA-GEL® tworzą efektywną barierę przed zakażeniem zewnętrznym rany, natomiast są przepuszczalne dla tlenu i leków. Charakteryzują się dobrą adhezją do zdrowej skóry i rany, lecz bez tendencji do przyklejania się. Zmiana opatrunku jest łagodna i bezbolesna dla pacjenta, nie uszkadza młodego, narastającego naskórka. Wraz ze zmienianym opatrunkiem z rany usuwane są wydzieliny oraz martwe tkanki.

Opatrunki AQUA-GEL® są sterylne, przezroczyste, elastyczne oraz odpowiednio wytrzymałe mechanicznie.
Zastosowanie Aqua-Gel

Opatrunki AQUA-GEL® są stosowane do leczenia trudno gojących ran, w leczeniu których pożądane jest wilgotne środowisko.

rany oparzeniowe
owrzodzenia
odleżyny
zespół stopy cukrzycowej
miejsca po pobraniu przeszczepów skórnych
otarcia
inne rany

Sposób użycia Aqua-Gel

Przy oparzeniach bez widocznego, natychmiastowego uszkodzenia skóry, najważniejsze jest ochłodzenie miejsca urazu i jak najszybsze przykrycie całej rany opatrunkiem AQUA-GEL®. W ten sposób zapobiega się zaburzeniom procesów fizjologicznych skóry i tworzeniom się pęcherzy. Opatrunek zapewnia właściwą wymianę ciepła i równowagę wilgotności. Stanowi skuteczną barierę przeciwko zakażeniom zewnętrznym.

Na rany oparzeniowe drugiego i trzeciego stopnia należy możliwie szybko nałożyć opatrunek AQUA-GEL® i niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

W przypadku powierzchniowych oparzeń lub gdy rana nie posiada wysięku opatrunek hydrożelowy oddaje zawartą w nim wilgoć do tkanek, a także paruje co w efekcie może doprowadzić do jego przyschnięcia.

Aby temu zapobiec, trzeba uzupełniać utraconą wilgoć. W tym celu na całą powierzchnię opatrunku należy położyć kompres z roztworem soli fizjologicznej bądź przegotowanej letniej wody na czas 15 - 20 min. Ten zabieg spęcznienia, przywracający właściwą elastyczność, należy przeprowadzać w razie potrzeby 2 - 4 razy na dobę. Przed zdjęciem opatrunku zaleca się również jego spęcznienie, aby ułatwić zdejmowanie i wyeliminowanie ryzyka uszkodzenia rany.

Opatrunki należy zmieniać w zależności od rodzaju rany co 24 - 72 godziny.
Załączniki
kik-gel-opatr-hydrozel-aqua-gel.jpg
kik-gel-opatr-hydrozel-aqua-gel.jpg (9.06 KiB) Przejrzano 665 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post