[Film] Opryszczka - jak powstaje i jak ją leczyć

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
admin. med.

[Film] Opryszczka - jak powstaje i jak ją leczyć

Post autor: admin. med. »


Powikłania zakażenia wirusem opryszczki (HSV) na szczęście występują bardzo rzadko i dotyczą przede wszystkim chorych z osłabionym układem odpornościowym, jak np. chorych na nowotwory, HIV/AIDS.

Najczęstszym następstwem jest występowanie nawrotów choroby, która w porównaniu ze zmianami pierwotnymi ma łagodniejszy przebieg. Należy pamiętać, iż ryzyko przenoszenia wirusa zwiększa się w momencie występowania zmian chorobowych, ale możliwe jest także w okresach bezobjawowych.

Może dojść do zapalenia opon mózgowo- rdzeniowych, zapalenia mózgu, zapalenia rdzenia kręgowego lub zaburzeń czynności układu autonomicznego. Czasami może dojść do bakteryjnych nadkażeń owrzodzeń opryszczkowych. W przypadku, gdy wirus HSV dostanie się do oka, może powodować zapalenie rogówki, jej nawracające owrzodzenia, a nawet ślepotę. Opryszczka stanowi potencjalne zagrożenie dla kobiet ciężarnych i noworodków.
admin
Administrator
Administrator
Posty: 54
Rejestracja: 19 lis 2015, o 21:50

[Film] Opryszczka

Post autor: admin »

O sposobach leczenia zakażeń wirusem opryszczki opowiada nasz ekspert - doktor Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post