Paracetamol Actavis o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Paracetamol Actavis o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym

Post autor: admin. med. »

Paracetamol Actavis to preparat o sprawdzonym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Sprawdza się w przypadku m.in. bólów menstruacyjnych czy stomatologicznych.

Skład:
Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu. Ponadto lek zawiera: Rdzeń tabletki: skrobia żelowana kukurydziana, hydroksypropyloceluloza, talk i magnezu stearynian; Otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350 i talk.

Działanie:
Paracetamol Actavis to lek, który przyczynia się do wyraźnego zredukowania dolegliwości bólowych (o nasileniu małym lub umiarkowanym). Zawarta w nim substancja czynna (paracetamol) wykazuje również właściwości przeciwgorączkowe i skutecznie obniża podwyższoną ciepłotę ciała. W odróżnieniu od leków z grupy NLPZ, nie działa przeciwzapalnie. Paracetamol Actavis ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- niewydolność wątroby i nerek (również ostre i przewlekłe odmiedniczkowe zapalenie nerek)
- nadciśnienie tętnicze
- anemia.

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w przypadku dolegliwości bólowych o różnej etiologii i nasileniu małym lub umiarkowanym. Polecany np. przy bólach stomatologicznych, menstruacyjnych, głowy czy stawowych).

Dawkowanie:
Stosować doustnie. U osób dorosłych i młodzieży o masie ciała większej niż 50 kg
Przeważnie podaje się 1-2 tabl. (500 mg-1000 mg) co 4-6 h w razie potrzeby. Nie należy stosować więcej niż 6 tabl.(3 g)/24h. U dzieci i młodzieży o masie ciała 43 kg-50 kg (około 12-15 lat) należy stosować 1 tabl. (500 mg) co 4 h w razie potrzeby. Nie podawać więcej niż 5 tabl. (2,5g)/24h. Dzieciom o masie ciała 34 kg-43 kg (około 11-12 lat) podawać 1 tabl. (500 mg) co 6 h w razie potrzeby. Maksymalna dopuszczalna dawka dobowa wynosi 4 tabl./24h. Dzieciom o masie ciała 26 kg-34 kg (około 8-11 lat)podawać 0,5 tabl. (250 mg) co 4 h albo 1 tabl. (500 mg) co 6 h w razie potrzeby. Nie stosować więcej niż 3 tabl.(1,5 g)/24h.
Załączniki
Paracetamol-Actavis.jpg
Paracetamol-Actavis.jpg (2.44 KiB) Przejrzano 626 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post