Paracetamol Actavis to preparat o sprawdzonym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Sprawdza się w przypadku m.in. bólów menstruacyjnych czy stomatologicznych.
Skład:
Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu. Ponadto lek zawiera: Rdzeń tabletki: skrobia żelowana kukurydziana, hydroksypropyloceluloza, talk i magnezu stearynian; Otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350 i talk.
Działanie:
Paracetamol Actavis to lek, który przyczynia się do wyraźnego zredukowania dolegliwości bólowych (o nasileniu małym lub umiarkowanym). Zawarta w nim substancja czynna (paracetamol) wykazuje również właściwości przeciwgorączkowe i skutecznie obniża podwyższoną ciepłotę ciała. W odróżnieniu od leków z grupy NLPZ, nie działa przeciwzapalnie. Paracetamol Actavis ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego.
Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- niewydolność wątroby i nerek (również ostre i przewlekłe odmiedniczkowe zapalenie nerek)
- nadciśnienie tętnicze
- anemia.
Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w przypadku dolegliwości bólowych o różnej etiologii i nasileniu małym lub umiarkowanym. Polecany np. przy bólach stomatologicznych, menstruacyjnych, głowy czy stawowych).
Dawkowanie:
Stosować doustnie. U osób dorosłych i młodzieży o masie ciała większej niż 50 kg
Przeważnie podaje się 1-2 tabl. (500 mg-1000 mg) co 4-6 h w razie potrzeby. Nie należy stosować więcej niż 6 tabl.(3 g)/24h. U dzieci i młodzieży o masie ciała 43 kg-50 kg (około 12-15 lat) należy stosować 1 tabl. (500 mg) co 4 h w razie potrzeby. Nie podawać więcej niż 5 tabl. (2,5g)/24h. Dzieciom o masie ciała 34 kg-43 kg (około 11-12 lat) podawać 1 tabl. (500 mg) co 6 h w razie potrzeby. Maksymalna dopuszczalna dawka dobowa wynosi 4 tabl./24h. Dzieciom o masie ciała 26 kg-34 kg (około 8-11 lat)podawać 0,5 tabl. (250 mg) co 4 h albo 1 tabl. (500 mg) co 6 h w razie potrzeby. Nie stosować więcej niż 3 tabl.(1,5 g)/24h.
Paracetamol Actavis o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym
Paracetamol Actavis o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym
- Załączniki
-
- Paracetamol-Actavis.jpg (2.44 KiB) Przejrzano 626 razy
-
- Podobne tematy
- Odpowiedzi
- Odsłony
- Ostatni post
-
-
Efferalgan czopki o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym
autor: Asystentka » 1 lis 2016, o 08:50 » w Leki bez recepty (OTC) oraz na receptę (RX) Interakcje, wskazania, przeciwwskazania, zabronione - 0 Odpowiedzi
- 801 Odsłony
-
Ostatni post autor: Asystentka
1 lis 2016, o 08:50
-
-
-
Paracetamol Hasco - lek o działaniu przeciwbólowym i przeciw
autor: Asystentka » 8 gru 2016, o 11:10 » w Leki bez recepty (OTC) oraz na receptę (RX) Interakcje, wskazania, przeciwwskazania, zabronione - 0 Odpowiedzi
- 843 Odsłony
-
Ostatni post autor: Asystentka
8 gru 2016, o 11:10
-
-
-
Deep Heat krem rozgrzewający, o działaniu przeciwbólowym
autor: admin. med. » 28 maja 2016, o 10:51 » w Leki bez recepty (OTC) oraz na receptę (RX) Interakcje, wskazania, przeciwwskazania, zabronione - 0 Odpowiedzi
- 902 Odsłony
-
Ostatni post autor: admin. med.
28 maja 2016, o 10:51
-
-
-
OTOTALGIN krople do uszu o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym
autor: admin. med. » 16 maja 2016, o 15:47 » w Leki bez recepty (OTC) oraz na receptę (RX) Interakcje, wskazania, przeciwwskazania, zabronione - 0 Odpowiedzi
- 964 Odsłony
-
Ostatni post autor: admin. med.
16 maja 2016, o 15:47
-
-
-
Fentanyl actavis a haloperidol
autor: Ray » 14 gru 2016, o 16:53 » w Neurologia – Psychiatria - Psychologia - 2 Odpowiedzi
- 1037 Odsłony
-
Ostatni post autor: Ray
14 gru 2016, o 18:26
-