Podlaskie: szpitale zgadzają się na propozycje NFZ

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Podlaskie: szpitale zgadzają się na propozycje NFZ

Post autor: Asystentka »

Podlaskie: szpitale zgadzają się na propozycje NFZ, ale widzą wiele zagrożeń
Większość podlaskich placówek medycznych zgodziła się na propozycje NFZ dotyczące przyszłorocznego finansowania. Dyrektorzy nie ukrywają jednak obaw związanych z nadwykonaniami oraz koniecznością podniesienia od stycznia płacy minimalnej.

Jak wskazuje Podlaski OW NFZ, kwota nadwykonań na koniec roku szacowana jest w regionie na ok. 100 mln zł. Część zostanie zapłacona na przełomie grudnia i stycznia, ale zwrot środków za wszystkie nadlimity nie będzie możliwy - informuje Gazeta Współczesna.

Jerzy Leszczyński, marszałek województwa podlaskiego wskazuje, że nadwykonania w szpitalach marszałkowskich wynoszą już ok. 17 mln zł i jeśli placówki nie otrzymają pieniędzy, ich sytuacja będzie bardzo trudna. Zwłaszcza, że od stycznia rośnie płaca minimalna i stawka godzinowa.
Np. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białymstoku pensje do 2 tys. zł brutto trzeba będzie podwyższyć 169 osobom. Placówka na ten cel będzie musiała znaleźć dodatkowe 401 tys. zł rocznie. We wszystkich szpitalach marszałkowskich będzie to kwota ok. 1,5 mln zł.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post