Poltram (tramadol) lek przeciwbólowy

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Poltram (tramadol) lek przeciwbólowy

Post autor: admin. med. »

Skład:
chlorowodorek tramadolu
Postać:
kapsułki
, krople doustne
, roztwór do wstrzykiwań
Kategoria:
Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności:
Medycyna rodzinna
Chirurgia ogólna
Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
Onkologia kliniczna
Działanie:
przeciwbólowe

Wskazania: Stosowany w silnych i średnio silnych bólach ostrych i przewlekłych różnego pochodzenia (na tle urazów, złamań, neuralgii, bóle w chorobach nowotworowych, bóle pooperacyjne, bolesne zabiegi diagnostyczne i lecznicze).
Dawkowanie: W zależności od postaci – doustnie lub w postaci wstrzykiwań (dożylnych, domięśniowych lub podskórnych). Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Krople stosować z niewielką ilością wody lub na kostkę cukru bez rozcieńczania. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. W takcie leczenia nie wolno pić alkoholu. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.
Możliwe skutki uboczne: Nudności i zawroty głowy, wymioty, zaparcie, potliwość, suchość w ustach, ból głowy, dezorientacja. Rzadko występują działania niepożądane ze strony układu krążenia (kołatanie serca, zaburzenia rytmu serca, hipotonia ortostatyczna, zapaść) szczególnie po podaniu dożylnym oraz u pacjentów po wysiłku fizycznym; ze strony układu pokarmowego (odruch wymiotny, uczucie ucisku w żołądku, wzdęcia) oraz reakcje skórne (świąd, pokrzywka). Napady drgawkowe po zastosowaniu tramadolu występują bardzo rzadko, zwykle po zastosowaniu dużych dawek leku i podczas jednoczesnego stosowania tramadolu z innymi lekami obniżającymi próg drgawkowy lub wywołującymi drgawki pochodzenia mózgowego (np. leki przeciwdepresyjne lub przeciwpsychotyczne). Sporadycznie występują spowolnienie ruchowe, zmiana apetytu, trudności w oddawaniu moczu; reakcje psychiczne (zmiany nastroju i aktywności, zmiany w zdolności odczuwania i rozpoznawania),podwyższenie ciśnienia tętniczego, a także reakcje nadwrażliwości (duszność, skurcz oskrzeli, świszczący oddech). Po tramadolu może się rozwinąć uzależnienie i mogą wystąpić objawy związane z reakcją odstawienia, podobne do obserwowanych po odstawieniu opioidów (pobudzenie, niepokój, drażliwość, bezsenność, nadmierna ruchliwość, drżenia oraz objawy ze strony przewodu pokarmowego). Lek upośledza sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.
Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwości na tramadol lub którąkolwiek z substancji pomocniczych lub inne opioidowe środki przeciwbólowe, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, padaczkę. Gdy przyjmujesz inne leki przeciwbólowe, leki przeciwdepresyjne (inhibitory MAO), leki psychotropowe, nasenne, leki przeciwpadaczkowe. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio rpzyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Brak dowodów co do bezpieczeństwa stosowania tramadolu u kobiet w ciąży. Nie należy podawać leku w I trymestrze ciąży, stosowanie w II i III trymestrze jedynie w przypadku gdy korzyści przewyższają potencjalne ryzyko.
Preparaty dostępne w sprzedaży:
Poltram 50, iniekcje, 50 mg/1 ml, 5 ampułek
Poltram 100, iniekcje, 100 mg/2 ml, 5 ampułek
Poltram, kapsułki, 50 mg, 20 szt
Poltram, krople doustne, (100 mg / ml), 10 ml
Poltram, krople doustne, (100 mg / ml), 96 ml

Preparaty podobne:
Tramadol, kapsułki (Synteza), 50 mg, 20 szt
Tramadol, krople, (100 mg / ml), 10 ml
Slovadol, (100 mg/ml), krople,doustne, 10 ml
Tramadol, iniekcje, 100 mg / 2 ml, 5 ampułek
Tramal 100, 100 mg/2 ml, inj.,kraj, 5 amp
Tramal, (100mg/ml),krople,doust, kraj,10 ml
Tramal, (100mg/ml),krople,doust, kraj,96 ml
Tramal, 50 mg, kaps., (Polpharma), 20 szt
Tramcod(Tramadol-Lan), 50 mg,tabl.powl,20szt
Tramcod(Tramadol-Lan), 50 mg/1 ml,inj, 5 amp
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post