Pomoc pacjentom z nowotworami układu moczowo-płciowego?

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Pomoc pacjentom z nowotworami układu moczowo-płciowego?

Post autor: Asystentka »

Bydgoszcz: jak pomagać pacjentom z nowotworami układu moczowo-płciowego?
Chcemy uczulić lekarzy rodzinnych, aby nie bali się wysyłać pacjentów do lekarza urologa - powiedział prof. Tomasz Drewa, kierownik Kliniki Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy podczas konferencji zorganizowanej przez Collegium Medicum UMK i Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Celem konferencji było doskonalenie współpracy i szybka wymiana informacji między lekarzami rodzinnymi a urologami i onkologami. Spotkanie zorganizowano głównie z myślą o lekarzach podstawowej opieki zdrowotnej.

Dr Krzysztof Buczkowsk,i p.o. kierownika Katedry i Zakładu Lekarza Rodzinnego Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, mówił m.in. o rehabilitacji pacjentów po zabiegach usunięcia gruczołu krokowego. - Takie ośrodki już powstają, ale jeszcze nie są refundowane przez NFZ - wyjaśnił.

W jego ocenie, karta leczenia onkologicznego jest bardzo chętnie wypisywana przez lekarzy rodzinnych, ale muszą oni ciągle aktualizować swoją wiedzę i temu właśnie służy konferencja.

Mówiono także o schorzeniach onkologicznych układu moczowo-płciowego, ich wykrywaniu, leczeniu oraz rehabilitacji pacjentów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post