Lidoposterin, maść mniejszenie dolegliwości bólowych okolicy

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Lidoposterin, maść mniejszenie dolegliwości bólowych okolicy

Post autor: admin. med. »

Lidoposterin, maść mniejszenie dolegliwości bólowych okolicy odbytu (hemoroidy,bóle w badaniu)
Wskazania
Zmniejszenie dolegliwości bólowych okolicy odbytu u pacjentów z guzkami krwawniczymi; wspomagająco w znieczuleniu przed i po badaniu przez odbyt.
Skład
1 g maści zawiera 50 mg lidokainy.
Działanie
Preparat miejscowo znieczulający z grupy pochodnych amidowych o umiarkowanie silnym działaniu. Lidokaina powoduje odwracalne zahamowanie przewodnictwa impulsów we włóknach nerwowych poprzez blokowanie pompy sodowo-potasowej i zahamowanie przepuszczalności błony neuronu dla jonów sodu. W sposób odwracalny zmniejsza miejscową wrażliwość na ból. Początek działania występuje w ciągu kilku minut. Brak danych o biodostępności i wchłanianiu lidokainy z preparatu Lidoposterin. Badania z zastosowaniem innych preparatów sugerują, że procentowe wchłanianie lidokainy z okolicy odbytu wynosi około 30-60% podanej dawki - lidokaina przenika lepiej przez błonę śluzową i uszkodzoną skórę, niż przez prawidłową strukturę skóry.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na lidokainę lub składniki preparatu.
Środki ostrożności
W przypadku zakażeń grzybiczych konieczne jest jednoczesne stosowanie miejscowo leku przeciwgrzybiczego. Zastosowanie preparatu na uszkodzoną skórę /błonę śluzową może skutkować wchłonięciem większej ilości lidokainy do krwiobiegu i spowodować niepożądane działania układowe.
Ciąża i laktacja
Brak danych dotyczących przenikania lidokainy przez barierę łożyskową i do mleka kobiet karmiących piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią z wyjątkiem bezwzględnych wskazań.
Efekty uboczne
Rzadko - miejscowe reakcje nadwrażliwości (świąd, pieczenie).
Interakcje
Brak znanych interakcji.
Dawkowanie
Wyłącznie do stosowania na skórę i błonę śluzową okolicy odbytu. Pasmo maści wyciśniętej z tuby (ok. 3,5 cm długości, co odpowiada ok. 1,6 g maści) ostrożnie wetrzeć w skórę i błony śluzowe wymagające leczenia. W celu stosowania maści w kanale odbytu należy posługiwać się aplikatorem dołączonym do opakowania. Sposób użycia aplikatora - w załączonej ulotce; podana dawka wynosi ok. 1,6 g maści. Stosować początkowo 2-3, następnie 2 razy na dobę (rano i wieczorem); po wypróżnieniu. Maść nałożoną na okolicę odbytu można przykryć opatrunkiem z gazy. Nie przekraczać jednorazowej dawki 4 g maści (200 mg lidokainy). Nie stosować dłużej niż 6 dni. Można stosować ponownie w przypadku nawrotów choroby. Producent nie podaje informacji o stosowaniu lub ograniczeniach stosowania u dzieci.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post