Ból Gardła od tygodnia

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
maciupa112
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2016, o 15:32

Ból Gardła od tygodnia

Post autor: maciupa112 »

A więc tak mam 16 lat od tyg boli mnie gardło nie ma oznak anginy nie mam gorączki kaszel po woli mi mija z katarem chociarz kaszel atakuje mnie w nocy i musze wtedy wykaszleć wszystko abym mógł spać dalej ale wróćmy do gardła stosuje Trachisept ale te tabletki są gorsze niż cukierki miętowe teraz się zastanawiam czy kupić neo angin? wczoraj próbowałem płukać gardło solą. Gdy przełykam sline wtedy gardlo mnie boli a najmocniej od godz 19-18 wtedy jak przełykam to jest cięzko migdałki mam normalne tylko gardło czerowne Prosze o jak najszybszą porade. z góry dzięki !!!!
dimedicus

Re: Ból Gardła od tygodnia

Post autor: dimedicus »

Czy występuje biały nalot na migdałkach.Czy są inne objawy jak katar,złe samopoczucie,bóle głowy,kaszel czy temp.Objawy mogą wskazywać na infekcyjne zapalenie gardła.Można zastosować płukanki lub dostępne tabletki do ssania.Mogę podać kilka płukanek lub tabletek do ssania.
maciupa112
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2016, o 15:32

Re: Ból Gardła od tygodnia

Post autor: maciupa112 »

Nie nie ma żadnych nalotów tak poprosze o płukanki i tabletki do ssania z góy dzięki katar juz mi mija i kaszel chyba tez biore na kaszel Acodin a na katar jakies zwykle krople kataru juz praktycznie nie mam tylko ten kaszel w nocy jest dokuczliwy !
dimedicus

Re: Ból Gardła od tygodnia

Post autor: dimedicus »

Jeśli jest to bardzo mocny kaszel w nocy być może bez antybiotyku się nie obejdzie ale zobaczymy.Jest teraz taki okres zapadalności na takie zmiany(kaszel,gardło)
Z tabletek do ssania:Neo-angin b/c,Sebidin,Septolete czy Strepsils Intensive.Można stosować leki w aerozolu jak:Tantum Verde czy Neo-angin
Z płukanek
ziołowa:Po łyżeczce suszonych liści szałwi,miety pieprzowej,koszyczka rumianku i kwiatu nagietka.Zalać 1,5szklanką wrzątku.Przykryć na 20 minut.Przecedzić.Pół szklanki naparu stosować 3-4 x dn do płukania.(letnie)
Z soli.W szklance letniej wody rozpuścić 2 łyżeczki soli.Stosować 3-4 x dn do ustąpienia dolegliwości
I dodatkowo podam syrop z miodu i cebuli.:2 średnie cebule pokroić w talarki i ułożyć w słoiczku przesypując cukrem(łyżeczka)Ugnieść i zakręcić na kilka godzin ,trzymając w ciepłym miejscu.Następnie odcedzić syrop i wymieszać z czubatą łyżką miodu lipowego.Stosować 3 x dn.
maciupa112
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2016, o 15:32

Re: Ból Gardła od tygodnia

Post autor: maciupa112 »

Będę stosował płukanki tabletki narazie od puszcze zobaczymy co z tego będzie Pozdrawiam dam znać jak wyzdrowieje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post