Krzywica

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
ILoveWhiteTea
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 27 lis 2015, o 13:14

Krzywica

Post autor: ILoveWhiteTea »

Mam 22 lata i myślę że rodzice zaniedbali mnie,ale czy da się jakoś wyleczyć lekką krzywice np,podawając wysokie dawki wit.d3.Mam 8cm pomiędzy kolanami mierząc od rzepki.Mam też stopy skrzywione do środka.Żebra też lekko wystające.Co mam robić.Czytałem gdzieś że kości są wymieniane w ciągu 10 lat.
Meneus

Re: Krzywica

Post autor: Meneus »

Czy ktoś już zdiagnozował krzywicę? czy to są tylko takie twoje domysły? trzeba by wykonać badania kri i zobaczyć jakie są poziomy poszczególnych witamin.
wit D syntetyzuje się w naszym organizmie podczas kontaktu skóry ze słońcem także chwytaj ostatnie promienie słońca i wybieraj się na spacery, przyjmowanie witaminy D w tabletkach jest wyjściem tylko wtedy jeżeli nie ma dostępu do słońca.
ILoveWhiteTea
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 27 lis 2015, o 13:14

Re: Krzywica

Post autor: ILoveWhiteTea »

moze juz to zdiagnozowano ale bylem mlody i nie pamietam.Czy kosci moga sie cos zmienic metodami naturalnymi czy to juz nieodwracalne.
Meneus

Re: Krzywica

Post autor: Meneus »

Krzywica czyli inaczej zaburzenie gospodarki wapniowo fosforanowej jest pojęciem zarezerwowanym dla dzieci, jeśli chodzi o osoby dorosłe to mówimy już o osteoporozie.
Aby to wykluczyć można zrobić densytometrię, albo zapytaj się wprost rodziców czy kiedykolwiek zdiagnozowano u ciebie krzywicę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post