Nowa dieta NIEŁĄCZENIA. DIETA Antoine

Wszystko o dietach, ich rodzajach i stosowaniu.
admin. med.

Nowa dieta NIEŁĄCZENIA. DIETA Antoine

Post autor: admin. med. »

Dieta Antoine’a to jedna z diet polegających na niełączeniu ze sobą produktów, ale posuwa się dalej niż jakakolwiek dieta oparta na podobnych zasadach. Trwa tydzień i może być powtarzana raz na miesiąc.
Dieta Antoine’a gwarantuje utratę wagi w czasie jej trwania od 4 do 8 kilo! Możesz jeść wszystko, co lubisz i nie ograniczać się w ilości zjedzonego pokarmu, pod warunkiem, że jednego dnia będą to produkty z tej samej grupy. Do wyboru masz 7 grup, na siedem dni tygodnia. Są to:
warzywa
owoce
mięso
produkty zbożowe
sery i nabiał, oprócz jajek
jaja - stanowią odrębną grupę
ryby

Dieta Antoine’a redukuje apetyt
Dieta polega na redukcji apetytu z powodu znużenia organizmu jedzeniem przez cały dzień tego samego. Jest to logiczne, no bo ile ryb można zjeść dziennie, jeśli nie je się poza tym nic innego? W pewnym momencie masz już dość i chociaż możesz zjeść ich dużo, zaczynasz tylko poskubywać.
A więc przepis jest prosty:
dzień – mięso i wędliny
dzień – warzywa
dzień – nabiał (sery i mleko)
dzień – owoce
dzień – ryby
dzień – produkty zbożowe
dzień – jaja
Wszystkie produkty można piec, smażyć i gotować, ale poza odrobiną tłuszczu, odrobiną soli i niewielkimi ilościami cukru, ziołami i przyprawami nie można do nich niczego dodawać.

A więc jeśli omlet, to tylko z jajek, bez mleka i mąki. Jeśli jajecznica, to bez pomidorów i szczypiorku, nie na kiełbasce, ani na skwarkach. Wydaje się łatwe, w praktyce okazuje się trudne… Osoby będące na tej diecie mówią, że dzień, w którym od rana do wieczora je się jajka jest najtrudniejszy.
Dieta, choć wydaje się bardzo prosta wymaga uważności, by nie popadać w utarte schematy (np. ryba+cytryna). Może być uciążliwa, jeśli prowadzisz bujne życie towarzyskie, albo z powodu wykonywanego zawodu jadasz na mieście.
Dieta Antoine’a może być powtarzana regularnie raz na miesiąc lub raz na jakiś czas. Nie można jej stosować dłużej niż przez 7 dni, gdyż ryzykuje się niedobory, zwłaszcza witaminy B12 i mikroelementów. Mogą też pojawić się zaburzenia w trawieniu.

Zwolennicy diety podkreślają jej efektywność i dużą utratę wagi w relatywnie krótkim czasie, przeciwnicy zaś wspominają o tym, że będąc na niej można się czuć zmęczonym i osłabionym. Dlatego w czasie trwania diety Antoine’a odradza się wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Nie jest to również z pewnością dieta dla osób wykonujących intensywny wysiłek fizyczny. Tej diety nie poleca się też osobom z przewlekłymi chorobami.

Uwaga: w diecie Antoine’a nie popijamy bezpośrednio posiłków! Przez ten tydzień napoje to kawa (bez mleka, jeśli nie jest to dzień nabiałowy), herbata (bez cytryny, jeśli to nie jest dzień „owocowy”), zioła, woda i niewielkie ilości wina.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post