Milgamma N - uzupełnia niedobory witamin z grupy B

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Milgamma N - uzupełnia niedobory witamin z grupy B

Post autor: admin. med. »

Milgamma N - Cyanocobalaminum, Lidocaini hydrochloridum, Pyridoxinum, Thiaminum - zastosowanie i działanie lecznicze
Wskazania: Choroby układu nerwowego o różnej etiologii, tj. zapalenie nerwów, neuralgia, polineuropatie (m.in. cukrzycowa, alkoholowa), zespół korzonkowy, pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego, półpasiec, porażenie nerwu twarzowego oraz jako preparat wzmacniający.

Dawkowanie: Domięśniowo. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne: Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości o ciężkim przebiegu (niewydolność oddechowa, obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny) lub w łagodnej postaci (świąd, pokrzywka, wysypka skórna). Dożylne podanie leku powoduje zawroty głowy, nudności, zwolnienie tętna, zaburzenia rytmu serca, drętwienie i kurcze mięśniowe. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia przewodzenia w mięśniu sercowym, ostrą niewydolność mięśnia sercowego. Gdy przyjmujesz leki zawierające komponentę sulfonamidową, izoniazyd, lewodopę (ryzyko wystąpienia interakcji). Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post