Szyja. Postrzał?

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
adwent
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 29 lut 2016, o 15:42

Szyja. Postrzał?

Post autor: adwent »

dzień dobry.3 lata temu dostalam postrzal w szyję ktory trwa do dziś,w zeszłym roku bol rozlał się na lewą stronę plecow,jest to przewlekly ciągly bol,gdy dotykam 7go kręgu a wlaściwie obok to czuję taki elektryczny bol,brałam antydepresanty ktore tylko spotęgowaly napięcie,teraz jestem sztywna równiez z przodu szyi,bolą mnie ścięgna i mię śnie zwinęły się w powrozy w odcinku piersiowym,zdjęcia rtg nie wykazują zmian a ja cierpię bardzo,bralam tez sterydowe leki i żadnej poprawy do tego dochodzi depresja ale to chyba normalne w przewlekłym bolu,sinieją mi tez trzy palce prawej ręki gdy jest mi zimno,a często jest mi zimno,i od dziecka mam takie tańczące jakby nogi,gdy spoczywam,czasem muszę wyjsc pochodzic najgorzej w kinie albo w długiej trasie,ale to najmniejszy problem,przeraza mnie ten ból i sztywnośc,acha teraz od niedawna gdy wychodzę z ciepłej kąpieli to bolą mnie nogi przez jakis czas,ogólnie czuję się bardzo zmęczona mam słabe ręce,co to może byc?
dimedicus

Re: Szyja. Postrzał?

Post autor: dimedicus »

Jak rozumiem chodzi o postrzał neurologiczny(a nie postrzał z broni palnej)Jeśli tak czy było wykonane badanie RTG lub MR kręgów szyjnych,diagnozowanie neurologiczne.Dlaczego zastosowano leczenie antydepresantami i kto zalecił te leki?
adwent
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 29 lut 2016, o 15:42

Re: Szyja. Postrzał?

Post autor: adwent »

tak oczywiście postrzal neurologiczny,miałam rtg szyi i odcinka piersiowego,ale tam nie wyszly zmiany,dostalam skierowanie na rezonans w zeszlym roku od internisty ale nie było respektowane więc poszlam do neurologa ktory nakrzyczal na mnie i nie dal mi skierowania,krótko skwitował że to nerwica i kazał iśc do psychiatry,niestety to leczenie nie przynosi skutkow a teraz to juz rzeczywiście mam depresję ale psychiatra twierdzi ze to jest na skutek bólu a nie pierwotna przyczyna
dimedicus

Re: Szyja. Postrzał?

Post autor: dimedicus »

Przepis mówi wyraźnie""Lekarz ogólny ma prawo skierować na RM kiedy wymienione badanie jest niezbędne celem prowadzenia przez niego leczenia. W innym przypadku kieruje do specjalisty i specjalista kieruje na w/w badania.W tym przypadku żaden z nich nie płaci za takie badanie a koszt badania pokrywa NFZ jako osobna umowa z placówka wykonująca badanie""Więc nie mogę zrozumieć dlaczego odmówiono badania i dlaczego lekarz neurolog też odmówił skierowania?Ale pominą tą sprawę obecnie.
Z podanych objawów wynika że jednak jakieś zmiany występują,nie zawsze w badaniu RTG można zaobserwować występujące zmiany.Bez badania nie da się ocenić i dlatego wskazane jest wykonanie takiego badania.Zgadzam się tu z psychiatrą że przyczyną pierwotną są występujące bóle.Proszę ponownie porozmawiać z lekarzem ogólnym aby wykonał ponowne badania i skierował na RM
adwent
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 29 lut 2016, o 15:42

Re: Szyja. Postrzał?

Post autor: adwent »

dziękuję bardzo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post