Węzeł chłonny - proszę o pomoc

Choroby nowotworowe, ich rozpoznawanie oraz leczenie.
załamana1000
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2016, o 14:46

Węzeł chłonny - proszę o pomoc

Post autor: załamana1000 »

Witam. Jestem tu nowa i proszę o pomoc. Mam 27 lat.
W ostatnim tygodniu stycznia miałam zapalenie oskrzeli. Brałam amoksiklav przez 7 dni, później po 3 dniach przerwy lekarz zapisał jeszcze azitrolek 500 - 3 tabletki. W czasie choroby tuż za uchem wyczułam małą twardą kulkę. Pomyslałam, że to węzeł chłonny. Po zakończeniu leczenia zrobiłam badania krwi - morfologię z rozmazem, OB, CRP. Wszytskie wyniki w normie. Nie dawało spokoju, więc udałam się do laryngologa, który stwiersził, że to malutki węzełek,ale nie jest powiększony tylko wyczuwalny (na oko pani laryngolog ma on max ok 0,5 cm). Czasami pobolewało, więc zrobiłam usg -w opisie "w okolicy zausznej, wzdłuż naczyń szyjnych widocznych kilka węzłów chłonnych do 8mm o charakterze odczynowym". Pani radiolog powiedziała, że węzły nie są powiększone i być może są efektem przebytej infekcji. Odczekałam 2 tygodnie, zrobiłam usg u innego radiologa - w opisie "węzły chłonne niepowięksozne, ślinianki przyuszne niepowiększone - usg w normie". Minęły 2 miesiące, nadal czuję tą kulkę, tydzień temu powtórzyłam te same badania krwi i nadal wszystko w normie. Bardzo się denerwuję tym węzłem, nie daje mi on spokoju, mimo, że lekarz rodzinny, laryngolog i 2 radiologów zapewnia, że nie ma powodów do niepokoju. Laryngolog stwierdził, że węzełek może pozostać już na zawsze i zwłóknieć.
Czy możliwe, aby ten węzeł z odczynowego przerodził się w nowotworowy? Czy mam powody do niepokoju? Jestem osobą, która strasznie martwi się wszytskim, o swoje zdrowie szczególnie:((((( Czy to już objawy hipochondrii? Proszę pomóżcie.....
haploxylon
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 66
Rejestracja: 18 sty 2016, o 13:43

Re: Węzeł chłonny - proszę o pomoc

Post autor: haploxylon »

to nie jest hipochondria ale akurat tutaj niepotrzebnie się martwisz.
99% takich przypadków to są sprawy poinfekcyjne. Taka jest rola układu limfatycznego, ale fakt ,że nieraz te węzły bardzo długo pozostają powiększone.
Mnie pomógł kiedyś w takim przypadku preparat torfowy Tołpy== tzw. tołpa immunokompleks w tabletkach, a miałem taki guzek 10 lat . Kup sobie i wypróbuj.
dimedicus

Re: Węzeł chłonny - proszę o pomoc

Post autor: dimedicus »

Nie jest to objaw hipochondrii a jedynie dbanie o swoje zdrowie i bardzo słuszne.Nie jest to żadna zmiana nowotworowa i nie widzę powodów do stresu,jak lekarz ocenił
załamana1000 pisze:
. Laryngolog stwierdził, że węzełek może pozostać już na zawsze i zwłóknieć.
i tu się zgadzam.Uważam że nie ma Pani powodu do niepokoju i pozostaje się do tego przyzwyczaić.Za rok powtórzyć usg.Na prawdę niepotrzebny stres.
załamana1000
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2016, o 14:46

Re: Węzeł chłonny - proszę o pomoc

Post autor: załamana1000 »

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.
Proszę mi jeszcze powiedzieć..... czy okolica tego węzła może czasami pobolewać? Czy gdyby coś złego się działo z tym węzełm to czy w badanich krwi wyszłyby jakieś nieprawidłowości?
Jeszcze jedno pytanie..... dookoła węzła czuję ogólne zgrubienie, ale lekarka twierdzi, że to być może ścięgno. Pobolewa cały czas. Czy tak może być? Usg robiłam ponad miesiąc temu, czy od tego czasu mogło się coś zmienić?
dimedicus

Re: Węzeł chłonny - proszę o pomoc

Post autor: dimedicus »

Może występować tkliwość okolic
załamana1000 pisze:
Czy gdyby coś złego się działo z tym węzełm to czy w badanich krwi wyszłyby jakieś nieprawidłowości?
tak
załamana1000 pisze:
Usg robiłam ponad miesiąc temu, czy od tego czasu mogło się coś zmienić?
nie.wystarczy wykonać badanie kontrolne za 6 miesiące
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post