polip nosa i zatoki

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
36ala
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 4 mar 2016, o 08:29

polip nosa i zatoki

Post autor: 36ala »

Cześć
rok czasu walcze z zatokami , cały czas nawracają. Zrobilam badania i okazalo się że krzywa lekko jest przegroda i polip nosa z zatoki sitowej... mam alergię też. Nie jadam pszenicy i nic przetworzonego.
Leki: Nasonex , bilaxten, xyzal
Czy ktoś to przerabiał?
dimedicus

Re: polip nosa i zatoki

Post autor: dimedicus »

Najprawdopodobniej przyczyną choroby zatok jest alergia,która doprowadziła przy przewlekłym zapaleniu do zmiany przegrody oraz powstania polipa.
Zwykle leczy sie lekami przeciwalergicznymi, niestety przy alergii będą to stany nawrotowe i nawet zabieg wycięcia też będą powodować nawroty polipów.
W pani przypadku tylko zabieg,dalsze leczenie alergii oraz profilaktyka,która będzie minimalizować problemy
36ala
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 4 mar 2016, o 08:29

Re: polip nosa i zatoki

Post autor: 36ala »

dimedicus pisze:Najprawdopodobniej przyczyną choroby zatok jest alergia,która doprowadziła przy przewlekłym zapaleniu do zmiany przegrody oraz powstania polipa.
Zwykle leczy sie lekami przeciwalergicznymi, niestety przy alergii będą to stany nawrotowe i nawet zabieg wycięcia też będą powodować nawroty polipów.
W pani przypadku tylko zabieg,dalsze leczenie alergii oraz profilaktyka,która będzie minimalizować problemy
Witam, dziekuje za odp. Otoz na pewno jest to stan alergiczny i nie wiem czy jest sens wyciac polip ktory zaraz odrosnie. Przegroda nosa jest pod innym katem ale w normie jak opisuje tomografia. Mam wiec niezly dylemat gdyz szpital oferuje mi nie tylko samo wyciecie polipa, chca robic tez przegrode ,korekte malzowin ... Takze wszystko w pakiecie. Wiem, ze przy alergii kazda infekcja to wyzwanie i wszystko odklada sie w zatokach. Licze, ze ktos znalazl rozsadny sposob na polipy...wiem, ze one moga zniknac
dimedicus

Re: polip nosa i zatoki

Post autor: dimedicus »

Tylko profilaktyka będzie wydłużać czas bez objawów a polip nie rośnie z dnia na dzień,to jest okres kilku lat.
Wycięcie polipa to dzisiaj drobne zabiegi( oczywiście zależy od metody jaką stosują w danym szpitalu)
36ala
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 4 mar 2016, o 08:29

Re: polip nosa i zatoki

Post autor: 36ala »

dimedicus pisze:Tylko profilaktyka będzie wydłużać czas bez objawów a polip nie rośnie z dnia na dzień,to jest okres kilku lat.
Wycięcie polipa to dzisiaj drobne zabiegi( oczywiście zależy od metody jaką stosują w danym szpitalu)
witam,
ciezko przekonac lekarzy do zabiegu ograniczakacym sie tylko do polipa, chodzilam rok prywatnie ze zgloszona miedtoznoscia nosa, mialam plukania proatza , wydalam sporo to wiadomo i jestem w pkt zero, nie wykryl mawet polipa, teraz gdy juz o nim wiem szukam rozwiazania, dostalam flixonase nasule ale zle go toleruje, ogolnie zle toleruje sterydy
dimedicus

Re: polip nosa i zatoki

Post autor: dimedicus »

Trudno mi oceniać dlaczego dany lekarz chce tak postąpić czy inaczej.
Niestety nie mamy wpływu na metody leczenia i kierunku leczenia. Chociaż dobrze było by połączyć oba zabiegi(wycięcia i plastyki)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post