Cierpnięcie rąk

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
cecylka
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 8 mar 2016, o 08:38

Cierpnięcie rąk

Post autor: cecylka »

Witam:) od pewnego czasu mojej mamie cierpnie bardzo lewa ręka, mówi że tak jakby ją ktoś ją kuł czymś na całej długości a na czubkach palców można ją kluć i wtedy nic nie czuje ma całe ścierpnięte, miała wcześniej tak ale czasem i przechodziło a teraz od paru dni mówi że ma codziennie i najgorzej nad ranem tak ma, jak jej ścierpnie to nawet dobrze pięści nie może zacisnąć, była raz u lekarza dostała jakieś leki ale nic nie przechodzi, co mam robic, do kogo sie udac aby jej pomóc, albo co to może być, marti mnie to
dimedicus

Re: Cierpnięcie rąk

Post autor: dimedicus »

Wskazana wizyta u neurologa i badanie przewodnictwa nerwowego,
elektromiografia (EMG) i elektroneurografia (ENG)
irenist
Ekspert fizjoterpeuta
Ekspert fizjoterpeuta
Posty: 67
Rejestracja: 5 mar 2016, o 20:10

Re: Cierpnięcie rąk

Post autor: irenist »

Takie objawy mogą wskazywać na zmiany w odcinku szyjnym kręgosłupa i to dość zaawansowane. Wizyta u neurologa jak najbardziej, do tego można dołączyć jeszcze rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa. W sklepie ortopedycznym można się zaopatrzyć w poduszkę ortopedyczną. Proponuję również wizytę u fizjoterapeuty, po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i badań dobierze odpowiednie ćwiczenia które mogą przynieść ulgę.
ODPOWIEDZ