Dąbrowa Górnicza: karetki dowożą pacjentów, SOR - odsyła

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
admin. med.

Dąbrowa Górnicza: karetki dowożą pacjentów, SOR - odsyła

Post autor: admin. med. »

Dąbrowa Górnicza: karetki dowożą pacjentów, SOR - odsyła
Pacjenci przywożeni na oddział ratunkowy Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej są natychmiast odsyłani do innych placówek. Lekarze odmawiają obejrzenia chorego, nie mówiąc już o jego zbadaniu. Jedna z odesłanych pacjentek zmarła.

Gazeta Wyborcza opisuje ten przypadek. Kobieta miała obrzęk płuc, była we wstrząsie. W SOR w Dąbrowie Górniczej odmówiono jej przyjęcia. Z notatki sporządzonej przez ekipę karetki wynika, że lekarz dyżurny nawet nie chciał jej zobaczyć. W skrajnie ciężkim stanie została przewieziona do szpitala w Będzinie. Tam zmarła.

Marek Jeremicz, dyrektor Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu, które obejmuje swoim zasięgiem całe Zagłębie, mówi, że odsyłanie chorych bez słowa wyjaśnienia zdarza się coraz częściej.

Zbigniew Grzywnowicz, pełniący obowiązki dyrektora placówki, zawiesił leczenie na oddziale chorób wewnętrznych z powodu braku internistów. Poinformował też NFZ, że równocześnie zawiesza działalność SOR w części dotyczącej dyżuru internisty. Fundusz się na to nie zgodził uznając, że to niezgodne z przepisami.

Jednocześnie dyrektor Grzywnowicz wysłał do wojewody wniosek o zawieszenie leczenia na internie do końca kwietnia. Wojewoda jeszcze nie podjął decyzji. Czeka na opinię NFZ.

Czytaj: katowice.wyborcza.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post