Czy możliwe by siedmioletnie dziecko tak szybko dojrzewało?

Choroby dziecięce, opieka nad dzieckiem oraz rozwój.
Roszpu
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2016, o 08:44

Czy możliwe by siedmioletnie dziecko tak szybko dojrzewało?

Post autor: Roszpu »

Witam.

Moje pytanie dotyczy mojej córki. Zastanawiam się czy to możliwe by siedmioletnie dziecko tak szybko dojrzewało? Córka ma od jakiegoś czasu trądzik, jest wysoka jak na swój wiek i ostatnio poczułam od niej zapach potu... Czy może ona stosować mój dezedorant antyperspiracyjny??
Z góry dziękuję.
carboczar

Re: Czy możliwe by siedmioletnie dziecko tak szybko dojrzewa

Post autor: carboczar »

Czy Pani rodzina jest pełna?(mąż?)
Co do pytania,to tak,należy sądzić że dziecko wchodzi w okres przedpokwitaniowy,obserwuje się w dobie obecnych czasów takie dojrzewanie już w wieku 7 lat.Oczywiście wskazane jest wykonać badanie hormonalne.Uważa się że tak wczesne dojrzewanie może być przyczyną w starszym wieku różnych chorób kobiecych.
Roszpunka pisze:
Czy może ona stosować mój dezedorant antyperspiracyjny??
nie,jest jeszcze za młoda.Proszę kupić dezodorant dla dzieci bezalkoholowy w kremie lub w sztyfcie.(nie może to być dla dorosłytch,przyznaje,że w śród dermatologów są zdania podzielone)
Roszpu
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2016, o 08:44

Re: Czy możliwe by siedmioletnie dziecko tak szybko dojrzewa

Post autor: Roszpu »

Zdziwiło mnie pytanie o stan mojej rodziny... Ale oczywiście odpowiem. Jestem mężatką.
A co do badania hormonalnego to oczywiście zrobimy tylko proszę mi powiedzieć gdzie mamy się udać.
carboczar

Re: Czy możliwe by siedmioletnie dziecko tak szybko dojrzewa

Post autor: carboczar »

Wierzę,ze była Pani zaskoczona ale nie pytam bez powodu.Przeprowadzone badania wskazują że wiele takich dziewczynek wychowuje się bez ojców,trudno określić dlaczego tak jest a ja szukam przyczyny.Proszę się udać do pediatry który skieruje do endokrynologa.
Roszpu
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2016, o 08:44

Re: Czy możliwe by siedmioletnie dziecko tak szybko dojrzewa

Post autor: Roszpu »

Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post