Złamanie kości czaszki i twarzoczaszki (oczodolu gornego) -

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
bialas55
Użytkownicy
Posty: 18
Rejestracja: 1 gru 2015, o 07:06

Złamanie kości czaszki i twarzoczaszki (oczodolu gornego) -

Post autor: bialas55 »

- wieloodłamowe, bez wzgłobienia Wstęna diadnoza neurochirurga oglądającego tomografie stwierdził że nie trzeba bedzie robic operacji, powinno sie samo zrosnac, za tyd kontrol, czy istnieje teraz duze ryzyko wystapienia krwiaka i ile trwa zrastanie sie tych kosci, ile czeka mnie chrobowego?
dimedicus

Re: Złamanie kości czaszki i twarzoczaszki (oczodolu gornego

Post autor: dimedicus »

Z opisu wynika,że doszło do złamania linijnego bez obecności krwiaka, a takie nie wymaga leczenia a jedynie obserwacji czy występują jakieś objawy neurologiczne.Czas zrostu jest różny i uznaje się za zakończony kiedy potwierdzi to zdjęcie kontrolne.czas ok 4 tygodnie
bialas55
Użytkownicy
Posty: 18
Rejestracja: 1 gru 2015, o 07:06

Re: Złamanie kości czaszki i twarzoczaszki (oczodolu gornego

Post autor: bialas55 »

Dokladnie wieloodlamowe zlamanie gornej, bocznej i przysrodkowej sciany oczodolu, tomograf nie stwierdzil zadnego krwiaka, mam jeszcze takie dwa pytania: oczywiscie po takm upadku mam limo wokol oka i na bialej czesci w oka po jednej stronie mam krew lub krwiak, czy to normalne i wraz ze schodzeniem opuchlizny to tez zejdzie?( problemow ztym okiem nie mam zadnych na ta chwile) , to zdarzylo sie w pracy czy wg ciebie jest to wypadek lekki czy ciezki?
dimedicus

Re: Złamanie kości czaszki i twarzoczaszki (oczodolu gornego

Post autor: dimedicus »

Jeśli jest możliwe proszę dołączyć zdjęcia. Ocenię.Jak rozumiem nie ma ran otwartych
Z krwiakami (podanymi) nie ma problemu z czasem zejdą.Taki przypadek jest zaliczany do cięższych urazów
bialas55
Użytkownicy
Posty: 18
Rejestracja: 1 gru 2015, o 07:06

Re: Złamanie kości czaszki i twarzoczaszki (oczodolu gornego

Post autor: bialas55 »

nie mam możliwości zamieszczenia zdjęć brak napędu cd, nie ma ran otwartych i zamieszcze pełny opis tomografii

Cech krwawienia wewnątrzczaszkowego uchwytnych badaniem tk nie wykazano. Struktury środkowe bez cech przemieszczeń. Układ komorowy nieposzerzony. Wieloodłamowe złamanie ściany górnej oczodołu prawego, złamanie ściany bocznej i przyśrodkowej przechodzące na sitowie i strop zatoki klinowej. Niewielka ilość hiperdensyjnej treści w prawej zatoce czołowej, sitowiu, w przewodzie nosowo-łzowym-najpewniej krew (tak bo i troche nosem sie uderzyłem i troszke krwi poleciało z nosa). Kości pokrywy czaszki bez zmian pourazowych. Niezrośnięcie łuku tylnego kręgu C1-wariant anatomiczny. a konsultacji neurochirurga co on tam nabazgral to nie dam rady rozczytac.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post