"nierówny" brzuch

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
aniaj
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 100
Rejestracja: 24 lis 2015, o 14:38

Re: "nierówny" brzuch

Post autor: aniaj »

Witam, dziękuję za odpowiedź. Troche mnie Pan Doktor nastraszyl tą sledziona, ale to zdjęcie gdzie jest najbardIej widocZne jest zrobione jak sie pochylam. Czy moze tal być ze to jest powiększona śledziona az tak bardzo i tego nie czuje? Bo ja zadnych bólowych kwestii nie mam, nic mi aie nie dzieje. A od czego moge mieć ewentualnie ja powiększona?
aniaj
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 100
Rejestracja: 24 lis 2015, o 14:38

Re: "nierówny" brzuch

Post autor: aniaj »

A to nie może być wynik krzywego np kręgosłupa? Jak wspominalam wcześniej z tej samej strony mam bardziej wysunięty obojczyk i problem z zakładaniem nogi na nogę[ nie z czynnością,tylko tym ze ta zakladana noga nie utrzymuje sie na tej drugiej tylko spada. To powiększenie jest na wysokości pępka, nie blisko żeber. To zdjęcie-w pozycji pochylonej jest na wciagnietym brzuchu. Byc moze to tkanka tluszczowa, niezalenie od wszystkiego troche aie zdenerwowalam tą sledziona
dimedicus

Re: "nierówny" brzuch

Post autor: dimedicus »

Ja tylko rozważam,ale nie sądzę aby to była śledziona, na pewno były by odczucia bólowe.Raczej sądzę,że to gazy ale bez osobistego badania nie można ocenić.Byc może w samej budowie ciała ale tak jak zaznaczam tylko osobista wizyta pozwoli na ocenę
aniaj
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 100
Rejestracja: 24 lis 2015, o 14:38

Re: "nierówny" brzuch

Post autor: aniaj »

Dziękuję, a czy problemy z gazami mogą trwać dlugo? Gdyż wrażenie "nierownego" brzucha mam co najmnien od kilku miesięcy, napewo od pol roku. Co ewentualnie jeszcE mi przychodzi do glowy to to ze mam czesciej zgage niz miewalam dawniej.
carboczar

Re: "nierówny" brzuch

Post autor: carboczar »

Proszę pani,trudno diagnozować bez badań.Proszę wykonać i zboczymy.Nie ma tu możliwości fizykalnego badania
aniaj
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 100
Rejestracja: 24 lis 2015, o 14:38

Re: "nierówny" brzuch

Post autor: aniaj »

Wiem, że zawracam "Wisłę kijem" ale męczy mnie ta śledziona, proszę o odpowiedź- czy na rutynowej wizycie u lekarza POZ podczas badania palpacyjnego lekarz jeżeli będzie faktycznie powiększona śledziona to ją wyczuje? Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
admin. med.

Re: "nierówny" brzuch

Post autor: admin. med. »

aniaj pisze:czy na rutynowej wizycie u lekarza POZ podczas badania palpacyjnego lekarz jeżeli będzie faktycznie powiększona śledziona to ją wyczuje?
Oczywiście.
Jednak bardzo wątpliwe aby aż tak była powiększona.Bez odczuć.
aniaj
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 100
Rejestracja: 24 lis 2015, o 14:38

Re: "nierówny" brzuch

Post autor: aniaj »

no właśnie, tez tak mi się wydaje, ten mój brzuch jest tak jakby "przesunięty", co to może być wg Pana? Do lekarza idę dopiero w przyszłym tygodniu (ten któremu ufam ma kuuuuuuuuupę pacjentów i dopiero może mnie przyjąć w przyszłym tygodniu)
dimedicus

Re: "nierówny" brzuch

Post autor: dimedicus »

Tu nie ma co się zastanawiać,gdyż przyczyn może być kilka a bez bezpośredniego badania to tylko gdybanie.
aniaj
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 100
Rejestracja: 24 lis 2015, o 14:38

Re: "nierówny" brzuch

Post autor: aniaj »

Dzisija tez przeglądnelam sie moim ramionom-jedno mam wyżej,drugie niżej. Obawiam sie, ze to kręgosłup, a takie "przesunięcie" moze byc wynikiem problemu z kręgosłupem?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post