Nieprawidłowe wyniki w krwi

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
darkangel
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2016, o 08:26

Nieprawidłowe wyniki w krwi

Post autor: darkangel »

Witam, niedawno zrobiłam przy okazji innych badań morfologię. Wyszła ok z tego co widzę ale niektóre parametry wyszły nie w normie.
WBC 4 [4.5-11]
LYMPH 43.4% [18-42]
MPV 8,7 [9-13]

Co to oznacza? Jeszcze ponad rok temu poziom białych krwinek był wyższy i w normie a teraz taki spadek... Co to jest MPV? Dodam, że gdy miałam robioną morfologię to nie miałam żadnej infekcji i w ostatnim czasie infekcji (typu przeziębienie, grypa) też nie miałam. Pozdrawiam serdecznie
carboczar

Re: Nieprawidłowe wyniki w krwi

Post autor: carboczar »

darkangel pisze:
Co to jest MPV?
MPV jest to parametr określający średnią objętość płytek krwi jego znaczenie jest istotne wówczas kiedy PLT odbiega od normy.Nie sądzę o ile pozostałe wyniki są dobre aby te wyniki były niepokojące.Proszę powtórzyć badanie z rozmazem(ręcznym)wówczas będzie możną oceni czy coś się dzieje.
darkangel
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2016, o 08:26

Re: Nieprawidłowe wyniki w krwi

Post autor: darkangel »

Dobrze, że nie wyszła mi jakaś anemia bo zaobserwowałam kilka dziwnych rzeczy. Na przykład kilkakrotnie miałam skok gorączki albo stan podgorączkowy bez powodu. Taki skok temperatury trwał kilka godzin po czym sam, bez podania leków przechodził. Temperatura skakała do około 38 stopni a raz nawet do około 39.5. I tak zdarzyło się kilka razy. Poza tym nawet często mam bóle głowy, a już zawsze po nieco cięższym dniu (chodzi mi o zmęczenie fizyczne, na przykład po długim chodzeniu po mieście). Dość szybko się męczę. To skłoniło mnie do wykonania morfologii (prywatnie zrobiłam). Co ciekawe około 1,5 roku temu liczba leukocytów wynosiła chyba 6 z kawałkiem a teraz spadło do 4... Nie wiem czym to mogło być spowodowane. Czy podwyższone limfocyty, obniżone leukocyty moga być przyczyną takich objawów? Czy jest konieczność iść do lekarza z tym wynikiem itd?
carboczar

Re: Nieprawidłowe wyniki w krwi

Post autor: carboczar »

Można podejść do lekarza i wykonać już szersze badania(na zlecenie,po co opłacać)Proszę przedstawić wyniki lekarzowi z uwagą zmian jakie wystąpiły.Lekarz zleci rozmaz i wówczas ocenimy czy jest coś nieprawidłowego.Proszę podejść do lekarza jeśli są takie objawy.Lepiej sprawdzić.
darkangel
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2016, o 08:26

Re: Nieprawidłowe wyniki w krwi

Post autor: darkangel »

Aha, no narazie mam trochę spraw ale do lekarza możliwe, że się wybiorę.
A czy w wypadku takich objawów i wyników lekarz może dac mi skierowanie do innych lekarzy np hematologa? A tak na marginesie- skąd mogły się wziąc takie incydenty ze skokami temperatury?
Meneus

Re: Nieprawidłowe wyniki w krwi

Post autor: Meneus »

Jeśli rozmaz będzie nieprawidłowy,wówczas lekarz na pewno skieruje do hematologa.Przyczyn jest wiele, skoków temperatury ale tu jest potrzeba nie tylko znajomość wiek,ale czy nie wystąpiły jakie choroby(nie zawsze widoczne)Proszę podejść do lekarza ogólnego zleci badania
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post