Rumień twarzy

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
admin. med.

Rumień twarzy

Post autor: admin. med. »

Rumień twarzy - jak sobie z nim poradzić?
Cerę z rumieniem twarzy warto pielęgnować środkami dla wrażliwej skóry, nie narażać na wysokie temperatury albo poddać się zabiegowi usuwania rumienia.
Rumień twarzy jest chorobą, która objawia się zaczerwienieniem skóry. Może ono występować okresowo lub stale, towarzyszy mu często pieczenie, a nawet ból. Rumień najczęściej umiejscowiony jest na twarzy, gdyż tam skóra jest delikatna i wrażliwa.

Pielęgnacja twarzy z rumieniem

Aby właściwie pielęgnować skórę twarzy z rumieniem trzeba traktować ją jak skórę szczególnie wrażliwą. Należy wystrzegać się spożywania pikantnych, zbyt gorących potraw i napojów. Nie wolno pić alkoholu, warto zrezygnować z mocnej herbaty lub kawy. Nie zaleca się również pocierania skóry twarzy ręcznikiem podczas jej wycierania. Najlepiej delikatnie osuszyć skórę miękkim ręcznikiem bawełnianym lub papierowym. Trzeba także zabezpieczać skórę latem i zimą przed ekstremalnymi temperaturami. W tym celu warto zakupić krem na zimę, który ochroni cerę przed mrozem, wiatrem, wilgocią i zimnem. Latem zaś koniecznie trzeba skórę smarować kremami z wysoką wartością ochrony przeciwsłonecznej. Nie wolno opalać się, także w solarium. Zabronione jest również dla osób posiadających rumień na twarzy korzystanie z kąpieli w saunach. Panuje tam bowiem zbyt duża wilgotność powietrza i przede wszystkim za wysoka temperatura. Ponadto narażanie skóry na duże skoki temperatur w krótkim czasie (wyjście z sauny) jest szczególnie niekorzystne dla rozszerzonych naczynek.

Leczenie rumienia twarzy

Przyjmowanie witamin B2, PP, C poprawia stan skóry z rumieniem. Również korzystanie z kosmetyków przeznaczonych dla cery wrażliwej i naczynkowej nie podrażnia dodatkowo skóry i pomaga wyciszyć zaczerwienienia na twarzy. Jednakże najbardziej skuteczne metody leczenia rumienia twarzy stosuje się w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych. Jedną z takich metod jest naświetlanie zmienionej chorobowo skóry światłem lasera. W wyniku takich zabiegów można nawet całkowicie zlikwidować rumień twarzy. Również elektrokoagulacja daje zadowalające efekty. Leczenie tą metodą polega na zamykaniu popękanych naczynek krwionośnych na twarzy przy użyciu urządzenia emitującego prąd wysokiej częstotliwości. Inne zabiegi, w których również stosuje się prąd do leczenia rumienia twarzy, to jonofreza, galwanokaustyka, elektroliza i termoliza. Ponadto rumień można niwelować i leczyć za pomocą podtlenku azotu lub ciekłego azotu - jest to tak zwana kriochirurgia. Skleroterapia, czyli wstrzykiwanie do naczyń specjalnych preparatów je zamykających, jest również skutecznym sposobem leczenia rumienia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post