Prądy Interferencyjne. Zabieg fizykoterapii

Rehabilitacja: osób z uszkodzonym słuchem, pulmonologiczna, psychiatryczna, wirtualna rehabilitacja – innowacyjna metoda rehabilitacji z wykorzystaniem technologii komputerowych, fizjoterapia, zabiegi usprawniające
admin. med.

Prądy Interferencyjne. Zabieg fizykoterapii

Post autor: admin. med. »

Prądy Interferencyjne, ( Nemecka ) – Polegają na równomiernym aplikowaniu prądu z dwóch niezależnych obwodów, które nieznacznie różnią się częstotliwością; w wyniku nałożenia się prądu, powstaje nowy prąd. To prąd sinusoidalnie zmienny średniej częstotliwości 4000 Hz , modulowany do małej częstotliwości 1 – 200 Hz. Natężenie prądu do przyjemnych wibracji, czas zabiegu 10-20 min. Wyróżniamy kilka rodzajów interferencji:
-interferencje dwubiegunową ( dwupolową ), AMF – pseudo interferencja, znaczy to tyle, że modulacja prądu do małej częst. następuje już w aparacie a nie w ciele pacjenta, prąd aplikowany jest dwuelektrodowo.
-interferencja izopolarna ( mobilna ), pozwala na swobodniejsze ułożenie elektrod, działa na większy obszar bólu, prąd jest bardzo dyfuzyjny, głęboko działa i oszczędnie.
-interferencja wektorowa (statyczna), stosowana na małych obszarach lub w miejscach , gdzie można sprecyzować miejsce bólu. Tu jest tylko jeden kierunek oddziaływania pola elektrycznego ( w tk. tworzy się dipol) , gdzie modulacja pola wynosi 100 %, jednak w pozostałych kierunkach jest zerowa.

Wskazania:

zmniejszenie bólu i obrzęku,
reedukacja mięśni,
nietrzymanie moczu,
stymulacja ukł. krążenia,
usprawnienie narządów jamy brzusznej.

Stymulacja wysokonapięciowa HVS – To jednofazowy prąd impulsowy bliźniaczych impulsów o bardzo krótkim czasie trwania; mniejszym od 0,1ms. Częstotliwość 1-120 Hz. Wysokie napięcie ( do 500V ) powoduje stymulację nerwów, prąd rozprasza się w tkance, nie ma wpływu na ph skóry. Głęboko wnika w tkanki, nie uszkadza skóry. Czas zabiegu 10-20 min.

Wskazania:

leczenie uszkodzeń tk. miękkich,
zmniejszenie obrzęku,
diagnostyka i leczenie pkt. spustowych,
usuwania bólu,
zmniejszenie kurczu mięśni,
ćwiczenie i reedukacja mięśni,
poprawa krążenia obwodowego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post