Zapalenie gardła,zatoki.

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
edkaw
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2016, o 11:22

Zapalenie gardła,zatoki.

Post autor: edkaw »

Bardzo proszę o pomoc. Byłam leczona antybiotykami przez 1,5 miesiąca na zapalenie zatok-bez rezultatu,póżniej pojawił się ostry ból gardła( gardło b. czerwone), zrobiłam badania17.11 2015:glukoza, ASO, Ige,leukocyty, erytrocyty, hemoglobina, hematokryt, płytki krwi monocyty, bazocyty, neutrocyty PCT,PLT-w normie Ob 10,limfocyty11,9%,eozynocyty 11,5%,neutrocyty71,5%, bezwzgl.liczba eozynocytów 1,25, CRP 5,5, Pani dr do której chodzę stwierdziła obecność candida- bez badań, ja jednak je wykonałam i wynik jest ujemny- brałam nystatyne ,ketokonazol do czasu otzrzymania wyniku
gardło w dalszym ciągu jest b. czerwone i boli, alergikiem nie jestem, węzły chłonne bolą, ból promieniuje do lewego ucha( bo z lewej strony węzły są bardziej powiększone niż z prawej), do tych wszyskich dolegliwości doszły oczy -lekarz stwierdził zapalenie spojówek(b.czerwone, opuchniętę powieki, ropieją) dzisiaj byłam w szpitalu- przeraziłam się węzłami,zrobiona usg szyi- wykazało tylko powiększenie węzłów chłonnych i guzki tarczycy( biorę letrox 50 i jodid 200), USG jamy brzuszne- wszysko prawidłowe, wyniki zrobione 05.12.2015 CRP 44,2 : mocznik 12,2, dyhydrogenaza mieczanowa 335, leukocyty 12,5 ;płytki krwi 439; neutrocyty 85,3; bezwzględna liczba neutrocytów 10,65; PCT 0,40%; OB 47;TSH3ultra 0,483. Dostałam antybiotyk Rovamycine- czy on mi może pomóc, czy powinnam go brać? Obecnie czuje się gorzej mam opuchniętą twarz , bolącą żuchwę- aż w stronę ucha wyczuwalne guzki, szczególnie lewy.Zrobiłam jeszcze badania w kierunku mononukleozy zakaźnej- wynik ujemny.Mam problemy z jedzeniem, cokolwiek zjem zaraz boli mnie jama ustna-szczególnie z lewej strony.Co to może być?
dimedicus

Re: Zapalenie gardła,zatoki.

Post autor: dimedicus »

To że jest stan zapalny,nie ulega wątpliwości,co też potwierdzają węzły chłonne oraz wyniki badania krwi.Czy rozważano zapalenie ślinianek?Lekarze rozważają zakażenie drobnoustrojami.Wskazane jest stosowanie zaleconego Rovamycine i to w dawce większej czyli 3 mln.j.m.Jeśli objawy będą nadal występować należy wykonać badanie MR.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post