Wieloletnia zmiana na nodze wielkości 1,7 cm

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
elemental1
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 3 gru 2015, o 21:14

Wieloletnia zmiana na nodze wielkości 1,7 cm

Post autor: elemental1 »

Zmiana nie rośnie, nie swędzi, nie zmienia kształtu. Natomiast jak długo leże to staje się bezbarwna, jak stoje to ciemnieje. Boje się że to jakieś raczysko. Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji. Biorę od tygodnia maść triderm ale nie schodzi ani na jote. Wokół tego miejsca na skórze rośnie mniej włosów niż na drugiej stronie. Włosy jednakże potrafią trochę i z tego wyrastać ale krótkie. Na tym pseudo wieloletnim siniaku jest ciemniejszy kontur od zadrapania a tak to jest jednolite i nie wystaje ani ciut ciut nad powierzchnie skóry.
dimedicus

Re: Wieloletnia zmiana na nodze wielkości 1,7 cm, nie mam po

Post autor: dimedicus »

Nie jest to zmiana patologiczna(typu raczyska) jednoznacznie nie ocenię,(nie tylko że zdjęcie nie jest odpowiednie) zawsze takie zmiany wymagają obejrzenia pod dermatoskopem.
Zmiany takie skórne zwykle występują po ugryzienia pajęczaki,owady.Tu zmiany zwykle ustępują po kilku miesiącach.Raczej wygląda to na grzybicę skóry gładkiej albo rumień przewlekły.
W każdym razie leczenie przebiega przez stosowanie leków na Rp.
Wskazane wykonać badanie krwi w kierunku przeciwciał przeciw Borrelia burgdorferi w klasie IgG i IgM.
elemental1
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 3 gru 2015, o 21:14

Re: Wieloletnia zmiana na nodze wielkości 1,7 cm, nie mam po

Post autor: elemental1 »

Badanie na borelioze wykonałem i wyszło negatywne. Wyniki badania grzybicznego będę miał na koniec miesiąca. Obecnie stosuje maść triderm już ponad tydzień i nic się nie zmienia. Jak byłem mały miałem wypadek samochodowy i zastanawiam się czy nie oberwałem w to miejsce ale nie mam jednoznacznych dowodów, jedynie przywołuje swoją pamięć. Czy to może być od urazu mechanicznego?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
dimedicus

Re: Wieloletnia zmiana na nodze wielkości 1,7 cm, nie mam po

Post autor: dimedicus »

Nie uważam aby to było po urazowe. Maść Triderm tu nie pomoże, więc nie ma co stosować, zresztą nie powinno się dłużej stosować jak 7 dni. Trzeba poczekać na antybiogram i wynik badania, wówczas będzie można dobrać odpowiednie leczenie kierunkowe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post