Nie kłaniaj się bólowi i nie ból się

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
admin. med.

Nie kłaniaj się bólowi i nie ból się

Post autor: admin. med. »

Obraz przedstawiający fragment poradnika dla chorych z bólem przewlekłym

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia 5 miliardów ludzi żyje w krajach z niewielkim lub całkowitym brakiem dostępu do medycyny opartej na dowodach naukowych i nie ma lub ma jedynie niewystarczający dostęp do leczenia umiarkowanego i silnego bólu. Rzecznik Praw Pacjenta, zauważając ten problem, podejmuje działania służące rozpowszechnianiu informacji o leczeniu bólu. W tym celu na stronie internetowej Biura w dziale „Dla Pacjenta” stworzono nowa zakładkę dedykowaną pacjentom z bólem przewlekłym «„Nie kłaniaj się bólowi i nie ból się” - poradnik dla chorych z bólem przewlekłym».

W zakładce został zamieszczony poradnik „Nie kłaniaj się bólowi i nie ból się” przygotowany przez Koalicję na Rzecz Walki z Bólem „Wygrajmy z Bólem”. Poradnik powstał z myślą o osobach chorych z bólem przewlekłym. Zawiera praktyczne informacje dotyczące terapii przeciwbólowej zarówno dla pacjenta jak i jego opiekuna. Odpowiada na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania: Jakie są możliwości leczenia bólu? Gdzie szukać pomocy? Kto diagnozuje ból u pacjenta i wdraża odpowiednią terapię przeciwbólową?

W poradniku można także znaleźć wskazówki dotyczące wsparcia psychologicznego w trakcie doznawanego cierpienia oraz kontakt do organizacji pacjenckich, do których można zwrócić się z prośbą o wsparcie podczas choroby.
Rzecznik Praw Pacjenta zachęca osoby zainteresowane tematyką do lektury poradnika.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post