Ból gardła po skończeniu się miesiaczki.Czy to coś ma wspóln

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
sicusza
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2016, o 11:36

Ból gardła po skończeniu się miesiaczki.Czy to coś ma wspóln

Post autor: sicusza »

Witam. To już druga miesiączka po zakończeniu której mam ból gardła i objawy przeziębieniowe, które mijają w połowie cyklu a wtedy pojawia się ból jajników (od 10-15 dnia) Miesiączki mam bolesne tylko pierwsze 2 dni i trwają ok 4-5 dni.Są regularne (co 27 dni) Nie są skąpe ani obfite. Czy mogę mieć niedoczynność tarczycy. Dodam że w rodzinie nie było absolutnie ani jednego przypadku chorób tarczycy, nie rodziłam dzieci. Brałam jedynie Fluanxol przez 2 miesiące.
Bardzo zależy mi na odp. bo nie wiem czy mam robić badania i nie potrzebnie pieniądze wydawać jeśli to nie to
Psycholina
Doradca
Doradca
Posty: 96
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:08

Re: Ból gardła po skończeniu się miesiaczki.Czy to coś ma ws

Post autor: Psycholina »

Cytuj:
Czy mogę mieć niedoczynność tarczycy.
To było pytanie ?
Jeżeli tak, to proszę wykonać badanie tsh oraz ft3 i ft4. Wtedy okaże się czy ma pani choroby tarczycy. Niestety nie uprawiamy tutaj wróżbiarstwa.
Nie rozumie.. czy pani ból gardła łączy z chorobami tarczycy? Jeśli tak to nie ma to nic wspólnego z tarczycą. I jaki związek wg Pani ma ból gardła z miesiączką?
Nie rozumiem zupełnie pani postu. Jeśli to jakaś prowokacja to przyznam że dosyć marna. Proszę rozwinąć i sprecyzować swój post inaczej zostanie on usunięty.
sicusza
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2016, o 11:36

Re: Ból gardła po skończeniu się miesiaczki.Czy to coś ma ws

Post autor: sicusza »

Bo ja wierzę we wszystko co pisze i wpisywałam sobie "ból gardła uczucie grypy tarczyca" i mi znalazło że ktoś miał bóle gardła w czasie miesiączki. Dla mnie dziwne jest że ból gardła i uczucie grypy mija w czasie owulacji a zaczyna się ok 4 dnia cyklu gdy ustaje krwawienie i tak mam od 2 miesięcy pozatym mam: Dyskomfort w jajnikach w czasie owulacji od 2 miesięcy. Ten ból gardła to nie tyle ból co pieczenie i drapanie które nasila się wieczorem a ok 10-14 dnia cyklu jakby ręką odjął. Może zbieg okoliczności ale ja wtedy akutentycznie czuję jakbym miała zapalenie gardła albo jakąś infekcję. Ktoś mi napisał że miał podobnie:/
Nie wiem kiedy może występować fałszywe uczucie grypy? Nigdy tego nie miałam.
Dodam że cierpię na nerwicę histeryczną i lękową
Psycholina
Doradca
Doradca
Posty: 96
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:08

Re: Ból gardła po skończeniu się miesiaczki.Czy to coś ma ws

Post autor: Psycholina »

Powiem pani zupełnie osobiście - może teraz pani mi uwierzy i przestanie czytać głupoty.
Sama choruję na niedoczynność tarczycy którą pani tak podejrzewa. Inie ma to nic wspólnego z bólem gardła tym bardziej po czy przed a tym bardziej w trakcie miesiączki.

Do głównych objawów choroby tarczycy zaliczamy;
Cytuj:
zwiększenie masy ciała (nie zawsze !! )
uczucie zmęczenia, osłabienie, senność, trudności w koncentracji, zaburzenia pamięci, stany depresyjne
łatwe marznięcie, uczucie chłodu
przewlekłe zaparcia (spowolnienie perystaltyki)
sucha, zimna, blada, nadmiernie rogowaciejąca skóra (objaw brudnych kolan) – j
obrzęki podskórne
łamliwe włosy, czasem przerzedzenie brwi
nieregularne miesiączkowanie
Jak widach nie ma tu nic o bólu gardła czy innych takich akcjach.
Proszę się uda do lekarza skoro tak panią to męczy a nie czytać fora internetowe gdzie nie zawsze podawane są precyzyjne i prawdziwe informacje!
Myślę że to pani objawy albo już psychika płata fligle i sama sobie pani wkręca objawy bo coś sobie pani uroiła. Radzę porozmawiać o tym z dobrym psychologiem / psychiatrą.
A skoro podejrzewa pani jakimś cudem niedoczynność tarczycy proszę wykonać choćby badania tsh. Będzie pani miała czarno na białym.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post