Pomoc w odchudzaniu

Porady dietetyczki, układanie zdrowej diety.
Ornaga
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2016, o 17:03

Pomoc w odchudzaniu

Post autor: Ornaga »

witam mam 22 lata 161cm wz i 57 kg. Chciala bym pozbyc sie berzucha bo straszmnie mnie to denerwuje w szczegolnosci jak siedze to sa faldy. Obecenie biore tabletki na nerwice Fevarin a lanzapin biore je jakis miesiac. A teraz jem jak oszalala nie moge przestac nie wiem jak opanowac glud. Jestem najedzona bardzo ale dalewj bym cos zjadla boje sie ze bardzo przytyje. Wiec prosila bym o podanie jakiejs porady, moze diety? Myslalam tez zeby zakupic good bye appetite. zawsze lubilam jesc ale teraz to juz masakra. Barzdo prosze o pomoc
Dietka

Re: Pomoc w odchudzaniu

Post autor: Dietka »

Niektóre leki wzmagają apetyt fakt.Jak czujesz potrzebę ciągłego jedzenia -jedz wolno wtedy zjesz mniej. Wybieraj produkty niskokaloryczne a bogate w błonnik: warzywa, owoce( jabłka) , suszone śliwki, produkty ziarniste( kasze, pieczywo pełnoziarniste) , pestki dyni, migdały. Zjedz chudy twaróg z jogurtem naturalnym i pomidorem, pieczywo chrupkie itp...Pij więcej płynów najlepiej wodę mineralną niegazowaną. Jedz 5-6 mniejszych objętościowo posiłków. Na brzuch polecam nożyce i jak np chodzisz to wciągaj brzuch w ten sposób ćwiczysz mięśnie brzucha.Możesz tez na brzuch spróbować kremów wyszczuplających najlepszy z efektem rozgrzewającym.
Ornaga
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2016, o 17:03

Re: Pomoc w odchudzaniu

Post autor: Ornaga »

dziekuje za pomoc, Nozyce robie 2 dzien tylko nie wiem ile mam ich zrobic? bardzo lubie banany i sliwki czy spozywanie ich dziala dobrze? robie tez 2 dzien brzuszki takie babskie. NO i nie wiem co jeszcze? nie chce byc gruba ale nie moge pochamowac apetytu.
Dietka

Re: Pomoc w odchudzaniu

Post autor: Dietka »

Najlepiej rób 3 razy dziennie te nożyce na początek 30 nożyc po 3 serie powtórzeniowe. Za kilka dni możesz zwiększać ich ilość do 50 i więcej jak dasz radę. Z bananami lepiej uważać bo mają dużo cukru np ja jak zjem banana jestem głodna i muszę zjeść coś jeszcze. śliwki są zdrowe mają dużo pektyn.Możesz tez pić kefir albo maślankę z kromka razowego chleba. Wiem że ciężko jest pohamować apetyt ale jak zjesz powoli posiłek i w spokoju szybciej poczujesz że jesteś syta. Najgorzej jest jeść w pośpiechu
Ornaga
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2016, o 17:03

Re: Pomoc w odchudzaniu

Post autor: Ornaga »

tylko naj gorsze jest to ze jak juz jestem syta to dalej mam na cos ochote i podjadam. Ale bede z tym walczyc. Mam nadzieje ze to pomoze. Dziekuje bardzo za rady
a co pani mysli o tym good by apetite?
Dietka

Re: Pomoc w odchudzaniu

Post autor: Dietka »

Ogólnie ja polecałabym błonnik w żywności a nie zakupiony w aptece. Bo organizm może się przyzwyczaić do tego ,, wypełniacza'a potem może być jojo.Takie preparaty powodują szybsze chudnięcie a to ze zdrowego punktu nie jest korzystne. W twoim przypadku nastawiłabym się na ćwiczenia mięśni brzucha i nie podjadać -bo spadek kg niekoniecznie sprawi że ubędzie ci cm w talii ale np w udach, ramionach i problem pozostanie nadal .I najlepiej nie myśl o tym że nie mozesz pohamować głodu- bo to psychika działa. Ile razy kazda z nas mówiła sobie nie jem czekolady ?A konczyło sie to niepohamowaną ochota na czekoladę. Najlepiej nie myslec o czekoladzie ze mamy jej nie jesc i ochota na nia sama nam przejdzie. Sama biorę leki na tarczycę i bałam sie że utyje po nich czytajac rozne wypowiedzi osób które utyłynawet po 30kg. Uwierz nie utyłam ani kg.Sukces zdrowego odchudzania to nie myslenie o diecie.Pozdrawiam.
anet1985
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2016, o 17:11

Re: Pomoc w odchudzaniu

Post autor: anet1985 »

Warto pomyśleć o tym by jeść 4-5 razy dziennie w równych odstępach czasu. Mówi się, że lepiej jest jeść mniej, ale częściej ;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post