Terbistad Zakażenia grzybicze skóry, Grzybica stóp

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Terbistad Zakażenia grzybicze skóry, Grzybica stóp

Post autor: admin. med. »

DZIAŁANIE

Lek przeciwgrzybiczy do stosowania miejscowego z grupy alliloamin

WSKAZANIA I DAWKOWANIE

Zakażenia grzybicze skóry wywołane przez dermatofity. Dorośli i młodzież po 12. rż. Grzybica stóp, grzybica pachwin i grzybica skóry gładkiej. 1 ×/d przez 7 dni.


Zakażenia drożdżakowe skóry. Dorośli i młodzież po 12. rż. 1 ×/d przez 7–14 dni.

Łupież pstry. Dorośli i młodzież po 12. rż. 1–2 ×/d przez 14 dni.

Miejscowo, nanieść cienką warstwę kremu na zmienioną chorobowo czystą, suchą skórę oraz obszar wokół niej i lekko wetrzeć. W przypadku zmian chorobowych w okolicach wyprzeniowych (pod sutkami, w pachwinach, między palcami lub pośladkami) po nasmarowaniu skórę można przykryć jałową gazą, zwłaszcza na noc. Poprawę uzyskuje się w ciągu kilku dni.

PRZECIWWSKAZANIA

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Okres karmienia piersią. Nie ma doświadczeń klinicznych dotyczących stosowania terbinafiny u kobiet w ciąży. Preparat może być stosowany podczas ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Nie stosować u dzieci do 12 rż.

OSTRZEŻENIA

Jeżeli po upływie 2 tygodni od rozpoczęcia leczenia preparatem objawy nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Preparat przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego do stosowania na skórę. Należy chronić oczy przed kontaktem z preparatem. W razie przypadkowego kontaktu z oczami, należy je przemyć bieżącą wodą. W przypadku reakcji alergicznych należy przerwać leczenie. Preparat zawiera alkohol cetylowy i alkohol cetostearylowy. Z tego względu może wywoływać reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry). Brak badań dotyczących wpływu preparatu na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi.

INTERAKCJE

Nie są znane interakcje preparatu z innymi lekami.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Działania niepożądane obejmują łagodne i przemijające objawy skórne w miejscu zastosowania, takie jak suchość i podrażnienie skóry, uczucie pieczenia. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne, takie jak wysypka, świąd, pęcherzowe zapalenie skóry i pokrzywka.
Załączniki
terbistad.jpg
terbistad.jpg (1.53 KiB) Przejrzano 672 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post