Terbiderm przeciwgrzybiczny do stosowania na skórę

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Terbiderm przeciwgrzybiczny do stosowania na skórę

Post autor: admin. med. »

Działanie Terbiderm jest lekiem przeciwgrzybicznym do stosowania na skórę działającym na wiele rodzajów grzybów. Substancja czynna leku terbinafina ma działanie grzybobójcze na dermatofity, pleśnie i niektóre grzyby dimorficzne. Ma także zależnie od gatunku, działanie grzybobójcze lub grzybostatyczne na drożdżaki. Grzybica między palcowa stóp, zwana inaczej stopą atlety, może występować zarówno na jednej, jak i na obu stopach. Najczęściej rozpoczyna się pomiędzy V i IV oraz III i IV palcem, może również występować na wewnętrznej powierzchni stopy tzw. podbiciu. Skóra pęka, łuszczy się, jest zaczerwieniona, czasem swędzi. Dolegliwość tę powinno się leczyć jak najszybciej po zauważeniu pierwszych objawów.
Wskazania Zakażenia grzybicze skóry (grzybica stóp, grzybica skóry gładkiej i fałdów skórnych tułowia i podudzi). Łupież pstry. Zakażenia wywołane przez niektóre drożdżaki.
Przeciwwskazania Nadwrażliwość na substancję czynną albo inne składniki preparatu. W okresie ciąży Terbiderm krem można stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności, po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Kobiety karmiące nie powinny stosować preparatu, gdyż terbinafina przenika do mleka matki. Brak danych czy terbinafina wpływa na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną. Nie są znane oddziaływania kremu z innymi lekami.
Stosowanie Terbiderm krem można stosować jeden lub dwa razy na dobę. Przed nałożeniem kremu, obszar skóry ze zmianami chorobowymi należy najpierw dokładnie oczyścić i wysuszyć. Na obszar zmian oraz wokół tego obszaru nakłada się krem cienką warstwą i delikatnie wciera. W przypadku zakażeń wyprzeniowych (pod sutkami, między palcami, między pośladkami, w pachwinach) należy założyć dodatkowo opatrunek z gazy, szczególnie na noc. Zazwyczaj czas leczenia wynosi 1 tydzień, w przypadku łupieżu pstrego 2 tygodnie. Lek należy stosować regularnie, gdyż przestrzeganie schematu dawkowania jest podstawą powodzenia terapii i zmniejsza ryzyko ponownego zakażenia.
Załączniki
Terbiderm.jpg
Terbiderm.jpg (1.56 KiB) Przejrzano 693 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post