[Film] ANTYKONCEPCJA HORMONALNA - PROBLEMY I ZAGROŻENIA

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
admin. med.

[Film] ANTYKONCEPCJA HORMONALNA - PROBLEMY I ZAGROŻENIA

Post autor: admin. med. »

Tabletki antykoncepcyjne są postrzegane przez współczesne społeczeństwo jako prosta droga do osiągnięcia szczęścia. W opinii społecznej, oprócz tego że zapobiegają ciąży, poprawiają nastrój przez zwiększenie stężenia serotoniny w mózgu oraz hamują objawy trądzika młodzieńczego. Ponadto według niektórych doniesień mogą nieznacznie obniżać ryzyko raka jajnika.

Prawda jest również taka, że stosowanie tabletek antykoncepcyjnych niesie ze sobą liczne zagrożenia zarówno natury etycznej, jak również zdrowotnej. Tabletki antykoncepcyjne zwiększają ryzyko raka piersi i pogarszają jego przebieg, zwiększają krzepliwość krwi, mogą powodować nadciśnienie i prowadzić do rozwoju cukrzycy (progestageny wykazują działanie glikokortykoidowe przez łączenie się ze wspólnym receptorem). Ponadto zastosowane u młodych kobiet, z nieregularnymi jeszcze cyklami miesięcznymi, stwarzają zagrożenie poważnymi problemami z zajściem w ciążę lub donoszeniem ciąży w wieku późniejszym, po odstawieniu tabletek.

Mechanizm działania tabletek antykoncepcyjnych polega na hamowaniu owulacji, zagęszczaniu śluzu szyjkowego oraz hamowaniu ruchu rzęsek w jajowodach. Tabletki jednoskładnikowe (MTG pills) mogą dodatkowo działać wczesnoporonnie (w około 30-40% przypadków kobiet, które je stosują).

W filmie przedstawiamy działanie tabletek antykoncepcyjnych na zdrowie człowieka, zachęcając jednocześnie do rezygnacji z ich stosowania na rzecz naturalnych metod planowania rodziny.
69karolcia69
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 63
Rejestracja: 26 lut 2016, o 13:20

Re: ANTYKONCEPCJA HORMONALNA - PROBLEMY I ZAGROŻENIA

Post autor: 69karolcia69 »

Czy tabletki anty powodują stała nieplodnosc? Stosuje tabletki ok 9 lat i za pól roku chce je odstawić by moc starać się o dziecko. Mam 27 lat. Czy jest szansa ze zajdę w ciążę ?
dimedicus

Re: ANTYKONCEPCJA HORMONALNA - PROBLEMY I ZAGROŻENIA

Post autor: dimedicus »

Samo odstawienie anty.powoduje że aby organizm wrócił do normy potrzeba kilku miesięcy ok 6.
Mogą wystąpić problemy z zajściem w ciążę co nie oznacza,że ten problem wystąpi.Więc szansa jest.
69karolcia69
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 63
Rejestracja: 26 lut 2016, o 13:20

Re: ANTYKONCEPCJA HORMONALNA - PROBLEMY I ZAGROŻENIA

Post autor: 69karolcia69 »

Problemy przez mój wiek ? Czy przez to ze tak długo je brałam ? I jakie to mogą być problemy ? W sensie takim ze mogę już nie mieć dzieci ? Teraz to się zalamalam przyznam szczerze.
dimedicus

Re: ANTYKONCEPCJA HORMONALNA - PROBLEMY I ZAGROŻENIA

Post autor: dimedicus »

69karolcia69 pisze:Problemy przez mój wiek ?
a skąd mogę wiedzieć jaki jest wiek pani?
69karolcia69 pisze: Teraz to się zalamalam przyznam szczerze.
a dlaczego?przecież nic nie napisałem,że nie może pani mieć dzieci,kiedy organizm się unormuje.Mogą,zaznaczę mogą być problemy ale to nie oznacza,że będą,równie dobrze może pani szybko zajść w ciąże,tego się nie wie.
69karolcia69 pisze:Czy przez to ze tak długo je brałam ?
Długie stosowanie nie jest wskazane,powinno się co jakiś czas robić przerwy w stosowaniu anty.
69karolcia69
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 63
Rejestracja: 26 lut 2016, o 13:20

Re: ANTYKONCEPCJA HORMONALNA - PROBLEMY I ZAGROŻENIA

Post autor: 69karolcia69 »

Dwa posty wyżej pisałam ze mam 27 lat. Ogólnie nic Pan takiego nie napisał ze nie będę mogła mieć dzieci mnie lekarz tez informował ze tabletki nie powodują na stale nieplodnosci i jeżeli nic się nie dzieje to tabletki można stosować wiele lat ponieważ tabletki w dzisiejszych czasach są inne niż kilkanaście lat wstecz bardziej bezpieczne ale pewnie co lekarz to inna opinia. Jaki jest czas mniej więcej na unormowanie wszystkiego i oczyszczenie organizmu? Czy jak odstawie tabletki czyli po skończonym opakowaniu zrobię 7 dniowa przerwę i kolejnego opakowania nie będę już przyjmowała czy w tym przypadku nie wystąpią jakieś niepożądane krwawienia czy plamienia ? Czy ten sposób odstawienia jest prawidłowy ?
dimedicus

Re: ANTYKONCEPCJA HORMONALNA - PROBLEMY I ZAGROŻENIA

Post autor: dimedicus »

69karolcia69 pisze:Jaki jest czas mniej więcej na unormowanie wszystkiego i oczyszczenie organizmu?
dimedicus pisze:Samo odstawienie anty.powoduje że aby organizm wrócił do normy potrzeba kilku miesięcy ok 6.
Nie bardzo zrozumiałem
69karolcia69 pisze:Czy jak odstawie tabletki czyli po skończonym opakowaniu zrobię 7 dniowa przerwę i kolejnego opakowania nie będę już przyjmowała
czyli rozumiem nastapi już zakończenie stosowania anty?
69karolcia69 pisze:czy w tym przypadku nie wystąpią jakieś niepożądane krwawienia czy plamienia ? Czy ten sposób odstawienia jest prawidłowy ?
tak, tak sie zaleca odstawienie anty. po zakończeniu w ciągu 7dni powinno nastąpić krwawienie z odstawienia.
Od tego czasu powinien nastąpić normalny cykl ale mogą się po tym czasie zdarzać(nie muszą) plamienia.
W zależności od organizmu można już zajść w ciążę po 2 tygodniach ale czasem to trwa dłużej jak zaznaczyłem do 6 m-cy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post