Sporadyczne drętwienie lewej strony ciała.Co to może być?

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
stokrotka22
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2016, o 20:20

Sporadyczne drętwienie lewej strony ciała.Co to może być?

Post autor: stokrotka22 »

Witam serdecznie. Mam 22 lata. Od jakiegoś czasu odczuwałam drętwienie lewej strony ciała. Najpierw zdarzało się to sporadycznie, drętwiała tylko lewa ręka i też w niej odczuwałam dziwne mrowienie, potem doszła noga a ostatnio i lewa strona twarzy. Byłam w szpitalu 5 dni, miałam robione następujące badania: morfologia, mocz, rtg klatki piersiowej, ekg, tomografie, rezonans (głowa+ kontrast), usg dopplera. Wszystkie wyszły w porządku, jednak drętwienia nie ustępują. Lekarze stwierdzili, że to może na tle nerwowym. Jednak zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Doktor który robił usg zapytał czy miałam rtg odcinka szyjnego kręgosłupa. Właśnie to pominęli. Czy rezonans pokazałby nieprawidłowości kręgosłupa, bo w końcu koncentrowali się na głowie. Zapisałam się do internisty, warto wziąć skierowanie na rtg kręgosłupa? Czy możliwe że nerwica objawiałaby się w ten właśnie sposób? Dziękuję za wszelkie porady:) A i jeszcze jedno: Mam prośbę o zinterpretowanie zdania z opisu usg dopplera: W dystalnym odcinku RICA nieznaczne zwiększenie prędkości przepływu- PSV 122cm/s.
dimedicus

Re: Sporadyczne drętwienie lewej strony ciała.Co to może być

Post autor: dimedicus »

Dziwne że nie wykonano badanie odcinka kręgosłupa szyjnego a skoro nie przeprowadzano nie można ocenić jakie nastąpiły zmiany a wynika że są niewielkie zmiany co obrazuje przepływ w w prawej tętnicy szyjnej wew.(co prawda niewielki ale wskazujący na zmniejszony opór przepływu)może wynikać z ułożenia głowy w czasie badania.Zadaniem tętnicy szyjne wewnętrznej jest zaopatrzenie w krew narząd wzroku oraz, a wraz z tętnicami kręgowymi mózg.Taka niewielka zmiana nie jest istotna klinicznie.Proszę wykonać rtg kręgów szyjnych.
stokrotka22
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2016, o 20:20

Re: Sporadyczne drętwienie lewej strony ciała.Co to może być

Post autor: stokrotka22 »

Ślicznie dziękuję za odpowiedź. Czy długo się czeka na takie badanie?
dimedicus

Re: Sporadyczne drętwienie lewej strony ciała.Co to może być

Post autor: dimedicus »

Nie wiem jak na pani terenie,u mnie w ciągu 3 dni.
stokrotka22
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2016, o 20:20

Re: Sporadyczne drętwienie lewej strony ciała.Co to może być

Post autor: stokrotka22 »

Witam ponownie. Zrobiłam rtg kręgosłupa szyjnego, dziś odebrałam wynik i bardzo proszę o interpretację, coś jest nie tak. "Spłycona fizjologiczna lordoza szyjna. Węższa przestrzeń międzykręgowa C4/C5 z zaznaczonymi zmianami zwyrodnieniowo- wytwórczymi na tym poziomie- dyskopatia? Poza tym odc. szyjny bez zmian. " Z góry dziękuję. Jeszcze jedno pytanie: do jakiego specjalisty teraz się udać? Mam skierowanie do poradni neurologicznej, tam mi pomogą?
stokrotka22
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2016, o 20:20

Re: Sporadyczne drętwienie lewej strony ciała.Co to może być

Post autor: stokrotka22 »

Z fitnessu już dawno zrezygnowałam, choć pomagał mi bardzo w związku z przewodem pokarmowym. Myślę o chodzeniu na basen.
Na diecie jestem od jakiegoś czasu - jelito drażliwe. Wątpię bym ją zmieniała, gdyż jedzenie pewnych rzeczy powoduje u mnie krwotoki.
Ponadto wolałabym się na początku nie wspomagać lekami(są dla mnie ostatecznym wyjściem), a ewentualnie ćwiczeniami - jakie byłyby ćwiczenia na wzmocnienie mięśni uda?
dimedicus

Re: Sporadyczne drętwienie lewej strony ciała.Co to może być

Post autor: dimedicus »

Są zmiany w kręgosłupie szyjnym,tak jak podejrzewałem,szkoda,że nie mogę zobaczyć zdjęcia.Na ile mogą wpływać na wspomniane objawy(a mogą) nie mogę ocenić.Lekarz neurolog to lepiej zrobi kiedy obejrzy zdjęcia i przeprowadzi badanie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post