Bolesne strzelanie w kolanie

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
Trinette
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2016, o 20:28

Bolesne strzelanie w kolanie

Post autor: Trinette »

Witam,
Od dobrych paru lat mam problem z bólem kolan (po ok.2h siedzenia muszę je koniecznie rozprostować) oraz tzw. "strzelaniem"(czuję jakby mi coś 3 razy przeskakiwało podczas zginania). Byłam u reumatologa - stwierdził "Taka Pani natura", u ortopedy - wysłał mnie na USG i RTG kolan. USG nic nie wykazało nieprawidłowego, RTG nie mam pojęcia, bo chciał bez opisu. Jeszcze mi wmawiał, że na pewno boli mnie bardziej lewe kolano, chociaż mu zwracałam uwagę, że prawe...
Może ktoś poleci jakieś ćwiczenia lub dodatkowe badania, albo cokolwiek co może pomóc? :( Mam już tego dość, tak się nie da funkcjonować. Na fitness już chodzić nie mogę, bo mam wrażenie, że zaraz się z nimi coś stanie.
Meneus

Re: Bolesne strzelanie w kolanie

Post autor: Meneus »

Z fitness można chwilowo zrezygnować, stopniowo wzmacniać mięśnie uda, przejść na dietę (zapraszam do działu porady dietetyczki), można spróbować zażywać glukozaminę albo inne preparaty wspomagające odbudowę chrząstki stawowej
Trinette
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2016, o 20:28

Re: Bolesne strzelanie w kolanie

Post autor: Trinette »

Z fitness już zrezygnowałam ale zastanawiam się nad basenem,czy to pomoze?
Meneus

Re: Bolesne strzelanie w kolanie

Post autor: Meneus »

Basen jest bardzo dobrym wyjściem, ćwiczenia w wodzie są bardzo efektowne, wzmacniać mięśnie uda można poprzez zginanie i prostowanie kolana ze stopniowo dawkowanym oporem, a także napinając mięśnie uda nie wykonując przy tym ruchu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post