Jakie ćwiczenia na bóle szyi

Rehabilitacja: osób z uszkodzonym słuchem, pulmonologiczna, psychiatryczna, wirtualna rehabilitacja – innowacyjna metoda rehabilitacji z wykorzystaniem technologii komputerowych, fizjoterapia, zabiegi usprawniające
admin. med.

Jakie ćwiczenia na bóle szyi

Post autor: admin. med. »

Ćwiczenia na bóle odcinka szyjnego
Najczęściej zaleca się:

przyjmować prawidłową pozycję w czasie siedzenia, tzn. nie pochylać nadmiernie głowy do przodu,

do niezbędnego minimum ograniczyć pozycję siedzącą,

robić krótkie przerwy relaksacyjne na rozluźnienie mięśni szyi i karku (wykonywanie ruchów głową - krążenia, skłony, skręty),

zwracać uwagę, na czym i w jakiej pozycji śpimy,

unikać przeciągów (np. otwarte okna w samochodzie),

w razie utrzymujących się dolegliwości bólowych skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Cel ćwiczeń

Istotne jest rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni szyi i karku. Można samodzielnie wykonać masaż szyi i karku. Również delikatne ruchy głową we wszystkich kierunkach działają rozluźniająco.

Konieczne jest również zapewnienie stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa przez wzmocnienie mięśni szyi i karku. W tym celu należy wykonywać ćwiczenia zaproponowane poniżej. Powinno się je przeprowadzać minimum raz, a najlepiej trzy razy dziennie. Pierwsze efekty można zauważyć już po 10 dniach ćwiczeń. Są one proste w wykonaniu i nie wymagają użycia sprzętu czy przyborów. Liczbę powtórzeń można systematycznie zwiększać.

Proponowane ćwiczenia

Gimnastykę przeprowadzamy w pozycji siedzącej. W czasie wykonywania ćwiczeń napinamy mięśnie, głośno odliczając do pięciu (bez wykonywania dodatkowych ruchów). Między powtórzeniami należy uwzględnić rozluźnienie przez 3-5 sekund.

Ćwiczenia
Za pomocą dłoni splecionych na czole przeciwstawiamy się ruchowi głowy do przodu.
Dłonie splatamy na potylicy i staramy się nie dopuścić do ruchu głowy do tyłu.
Ręką opartą na skroni przeciwstawiamy się skłonowi bocznemu głowy. Dla ułatwienia drugą rękę opieramy na biodrze. Po wykonaniu jednej serii ćwiczeń zmieniamy dłonie i ćwiczymy skłony w drugą stronę.
Za pomocą dłoni splecionych pod brodą, pokonujemy jej opór.

Ręką opartą na skroni blokujemy skręt głowy w jedną stronę. Drugą rękę kładziemy na biodrze. Następnie zmieniamy ułożenie rąk, ćwicząc skręty z oporem w drugą stronę.
DinkaA
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2015, o 16:52

Re: Jakie ćwiczenia na bóle szyi

Post autor: DinkaA »

Dokładnie masaż, ewentualnie sauna tyle, że jeśli praca jest siedząca to trzeba to wykonywać regularnie inaczej mija się to troszkę z celem. Gabinet Biomar do którego chodzę na masaże za odcinek szyjny bierze 20 zł za chyba 20 minutowy masaż by trzeba było sobie sprawdzić na ich stronie www do tego sauna i pewnie w cenie 40-50 zł mamy komplecik 4x w tygodniu i myślę, że bóle powinny ustąpić no chyba, że problem jest poważniejszy wtedy lekarz i bardziej zaawansowana rehabilitacja.
buc23
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2015, o 16:49

Re: Jakie ćwiczenia na bóle szyi

Post autor: buc23 »

Ja polecić mogę z ręką na sercu masażer- Kołnierz Medivon właśnie do masowania kręgów szyjnych i karku. Stosuje go zazwyczaj w domu podczas codziennych czynności, jazdy samochodem, a nawet w pracy. Wcześniej trochę sie wstydziłam siedzieć z nim w pracy, ale teraz to nawet kilka koleżanek sobie kupiło. Działa rewelacyjnie i jest niedrogi
asiaburz
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2015, o 16:57

Re: Jakie ćwiczenia na bóle szyi

Post autor: asiaburz »

tak masaż to najlepsze rozwiązanie, ktoś wspominał o masażerach medivon...ja mam matę do masażu medivon :)
Dzięki niej masuje i kark i plecy i uda i nogi. Wszystko co chcę. Działa naprawdę genialnie. Bóle szybko ustają. Nawet nie wiesz kiedy, bo przy przyjemnym masażu szybko się zapomina o bólu :) Polecam taką matę, jak i wszystkie produkty medivon
LinkasterZ
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2015, o 16:59

Re: Jakie ćwiczenia na bóle szyi

Post autor: LinkasterZ »

Ja ze swojej strony szczerze polecam wałki Blackroll.Można je wykorzystywać na różnych partiach ciała do rozmasowywania i rozluźniania mięśni i zwiększania ich gibkości, a do kręgosłupa jest taki o specjalnym kształcie. Ja miałam problem z odcinkiem szyjnym, że w efekcie napięcia mięśniowego drętwiała mi cala szyja i ręce co było bardzo stresujące. Teraz masuję się tymi rolkami - szyjny mam na szyję a zwykłych używam do nóg i czuję się bardzo wypoczęta a na pewno mniej obolała.
Bartek bodyrock.com
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2015, o 17:03

Re: Jakie ćwiczenia na bóle szyi

Post autor: Bartek bodyrock.com »

Ja polecam Foam Roller, czyli praktyczny wałek do masażu. Oprócz relaksacji odcinka szyjnego, można w prosty sposób wymasować sobie całe plecy. Polecam z całego serca. Koszt jest niewielki, ok 50zł.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post