Usg główki niemowlaka 2.5 msc. Jak rokuje

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Troskliwamama
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 1 gru 2015, o 21:23

Re: Usg główki niemowlaka 2.5 msc. Jak rokuje

Post autor: Troskliwamama »

dimedicus pisze:Wynik cytomegalii wskazuje na przebyte zakażenie
Odrazu wzięłam w internecie i poczytałam o zakażeniu cytomegalia w ciazy. Jedyne co kojarzę to objawy grypopodbne w 1 trymestrze... ale nie mam pojęcia skąd mogłabym się zarazić tym wirusem. Ostatnio przy zapaleniu pluc synka powiedziano Że ma powiększona wątrobę (niby przez infekcje) ma też mało czerwonych krwinek na balansie niedokrwistości i miał zakażenie wewnątrz maciczne po porodzie ... plus zmiany neurologiczne które zostały w/w z doświadczenia Państwa jak to wszystko wygląda ??? Chciałabym aby ktoś powiedział o prawdopodobieństwach uszkodzeń... ryzyko... itp... bardzo proszę
Troskliwamama
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 1 gru 2015, o 21:23

Re: Usg główki niemowlaka 2.5 msc. Jak rokuje

Post autor: Troskliwamama »

Dodatkowo otrzymałam dziś wypis. Lekarka powiedziała ze zmiany są mniejsze ... ale nie wiem po czym to wywnioskowala bo opis brzmi tak :
Odcinkowo wzmożone echogenicznosci tkanki mózgowej okolokomorowej obustronnie, po za tym. Struktury mózgowia zróżnicowane prawidłowo. Nie uwidoczniono w obecnym badaniu zmian ogniskowych w okolicach wzgorkowo-ogoniastych, ani w tylnej części splotu naczyniowkowego L. Układ komorowy ustawiony podsciolkowo, nieposzerzony. Splotu naczyniowkowe podobnej echogenicznosci, bez patologicznych odbić. Przestrzeń przymozgowa nieposzerzona
dimedicus

Re: Usg główki niemowlaka 2.5 msc. Jak rokuje

Post autor: dimedicus »

Troskliwamama pisze:Dodatkowo otrzymałam dziś wypis. Lekarka powiedziała ze zmiany są mniejsze ... ale nie wiem po czym to wywnioskowala bo opis brzmi tak :
Odcinkowo wzmożone echogenicznosci tkanki mózgowej okolokomorowej obustronnie,
I Pani dr.ma racje.
Nie jest źle, taki opis może wskazywać na niedotlenienie czy jakiś drobny wylew(co zaznaczano w badaniach). Nie są to zmiany groźne i z czasem ustępują bez szkody dla dziecka. Więc wygląda, że wszystkie niepokojące opisane wyniki badań się cofają,co już zaznaczyłem. Wystarczy na dziś okresowa kontrola.
Troskliwamama
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 1 gru 2015, o 21:23

Re: Usg główki niemowlaka 2.5 msc. Jak rokuje

Post autor: Troskliwamama »

dimedicus pisze:
Troskliwamama pisze:Dodatkowo otrzymałam dziś wypis. Lekarka powiedziała ze zmiany są mniejsze ... ale nie wiem po czym to wywnioskowala bo opis brzmi tak :
Odcinkowo wzmożone echogenicznosci tkanki mózgowej okolokomorowej obustronnie,
I Pani dr.ma racje.
Nie jest źle, taki opis może wskazywać na niedotlenienie czy jakiś drobny wylew(co zaznaczano w badaniach). Nie są to zmiany groźne i z czasem ustępują bez szkody dla dziecka. Więc wygląda, że wszystkie niepokojące opisane wyniki badań się cofają,co już zaznaczyłem. Wystarczy na dziś okresowa kontrola.
Bardzo dziękuję rozwiało to wiele moich wątpliwości. I dało światełko w tunelu. Synek do tej pory nie wskazywał jakiś nieprawidłowości wręcz przeciwnie jest jak w zegarku od czasu ciąży porodu wagi poprzez skoki rozojowe które zaczynają się jak w książkach.
Moje osteynie pytanie to takie czy zmiany które występują u mojego synka mogą stanąć w miejscu (nie postepowac) i mogą pozwolić na normalny rozwój lub też całkowicie się cofa i będzie wszystko.prawidłowo ?
Cieszę się że udało mi się trafi na takie profesjonalne forum z takimi dobrymi specjalistami.
dimedicus

Re: Usg główki niemowlaka 2.5 msc. Jak rokuje

Post autor: dimedicus »

Jak już pisałem poprzednio:
Nie są to zmiany groźne i z czasem ustępują bez szkody dla dziecka.
więc wszystko powinno powracać do normy czyli zdrowego dziecka.
Troskliwamama
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 1 gru 2015, o 21:23

Re: Usg główki niemowlaka 2.5 msc. Jak rokuje

Post autor: Troskliwamama »

dimedicus pisze:Jak już pisałem poprzednio:
Nie są to zmiany groźne i z czasem ustępują bez szkody dla dziecka.
więc wszystko powinno powracać do normy czyli zdrowego dziecka.
Bardzo bardzo dziękuję ! Oby więcej takich specjalistów ! ! Że świecą szukać ludzi którzy potrafią wyjaśnić !

Bardzo serdecznie pozdrawiam !
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post