Venalex na funkcjonowanie układu naczyniowego, żylaki, hemoroidy

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Venalex na funkcjonowanie układu naczyniowego, żylaki, hemoroidy

Post autor: admin. med. »

VENALEX, DIOSMINAL- pierwszy preparat zawierający zmikronizowaną diosminę rozpuszczoną w kapsułce żelowej. Następcą produktowym jest Diosmin 300 mg a najnowszy produkt to Venalex- 450 mg diosminy i 50 hesperydyny.

SUPLEMENTY

Diosmin 300 Ethifarm® jest suplementem diety przeznaczonym na osób dorosłych. Jest to preparat zawierający zmikronizowaną diosminę -- substancję pochodzenia naturalnego o korzystnym wpływie na funkcjonowanie układu naczyniowego, żylaki, hemoroidy.

Venalex®- to suplement diety- diosmina 450 mg + hesperydyna 50 mg 30 kapsułek
Masa netto 18,48 g- 30 kapsułek twardych
dowiedz się więcej na temat diosminy oraz wpływie na organizm ludzki.

Opis działania substancji czynnej:

Diosmina jest substancją pochodzenia naturalnego, izolowaną pierwotnie z owoców cytrusowych (np. Citrus sinensis), obecnie zaś wskutek zwiększonego na nią zapotrzebowania, pozyskiwaną również półsyntetycznie -- z surowców pochodzenia roślinnego.

Diosmina jest związkiem o udokumentowanym wpływie na funkcjonowanie układu naczyniowego, a zwłaszcza -- naczyń żylnych.

W szczególności:

zwiększa napięcie ścian naczyń żylnych, zapobiegając tym samym zastojowi krwi w układzie żylnym, przed wszystkim -- w kończynach dolnych,
poprawia drenaż limfatyczny, nasilając perystaltykę naczyń chłonnych i przepływ limfy, działając tym samym przeciwobrzękowo, działanie to jest wyrażone najsilniej w obrębie kończyn dolnych,
diosmina działa również ochronnie na śródbłonek naczyniowy, zapobiegając rozwojowi stanów zapalnych w małych naczyniach krwionośnych, co zmniejsza ich przepuszczalność, polepszając w konsekwencji mikrokrążenie w tkankach.
Diosmina jest substancją znaną i używaną już od wielu lat, charakteryzującą się bardzo dobrym profilem bezpieczeństwa -- tzn. rzadkim występowaniem objawów niepożądanych. W niektórych krajach diosmina występuje jako składnik leków, w innych -- jak np. w USA i szeregu krajów UE może być również składnikiem preparatów nie mających statusu produktu leczniczego (np. w USA -- w dawce do 600 mg na dobę).

Mikronizacja diosminy- jest niezbędnym warunkiem zapewnienia skuteczności jej działania.

Diosmina, zarówno wyizolowana z owoców cytrusowych, jak i uzyskana w sposób półsyntetyczny występuje w cząsteczkach przypominających w swojej strukturze kryształy o wielkości ok. 20 mikronów.

Podana doustnie w takiej postaci stosunkowo słabo wchłania się z przewodu pokarmowego. Udowodniono iż proces mikronizacji -- tj. rozdrobnienia cząstek diosminy do wymiarów ok. 2 mikronów w znaczący sposób ułatwia wchłanianie diosminy w jelitach.

Substancja czynna , użyta do produkcji DIOSMINAL® została w istotnym stopniu zmikronizowana:

ponad 80 % cząstek diosminy poddanej procesowi mikronizacji nie przekracza w swoich wymiarach 2 mikronów, a 98 % -- 5 mikronów.

W ten sposób zapewniona została wysoka przyswajalność preparatu DIOSMINAL® z przewodu pokarmowego.

Kapsułka żelowa -- jest innowacyjnym rozwiązaniem wyróżniającym DIOSMINAL® wśród innych preparatów zawierających diosminę, dostępnych na polskim rynku .

Substancja czynna została bowiem rozpuszczona w środowisku lipofilnym kapsułki, co stwarza jej dogodniejsze warunki do przenikania przez błony komórkowe.

Obszerne dane literaturowe wskazują, iż dla bardzo wielu substancji o słabej rozpuszczalności w wodzie, a taką jest diosmina, biodostępność -- czyli przyswajalność, wzrasta po ich podaniu doustnym w formie kapsułki żelowej.

To zaś oznacza wyższą skuteczność działania substancji czynnej w określonej dawce.

DIOSMINAL®

Wspomaga krążenie żylne w kończynach dolnych.
Chroni żyły przed procesami zapalnymi.
Wspiera prawidłowe funkcjonowanie ścian naczyń żylnych.
Przechowywanie:

DIOSMINAL® należy przechowywać suchym miejscu niedostępnym dla małych dzieci. W trakcie stosowania preparat może być przechowywany w temperaturze pokojowej.

Sposób użycia:

zapobiegawczo, w celu ochrony przed występowaniem uczucia ciężkości i zmęczenia nóg, zalecana 1 kapsułka dziennie
Dostępne opakowania:

pojemnik PCV zawierający 50 kapsułek.
Załączniki
VENALEX.jpg
VENALEX.jpg (6.11 KiB) Przejrzano 1185 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post