Niskie ciśnienie i wysoki puls

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
muka_buka
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 2 kwie 2016, o 18:44

Niskie ciśnienie i wysoki puls

Post autor: muka_buka »

Dzień dobry!

Mam 23 lata, od prawie 2 tygodni odczuwam przyspieszoną pracę serca. Puls w ciągu dnia potrafi również "skakać" (mowa o pomiarze w spoczynku). Na początku gdy zauwazyłam problem puls po przebudzeniu wynosił 104, obecnie od paru dni zaraz po wstaniu z łóżka wynosi on ok 83-89, czasem potrafi się tak utrzymywać dłuższy czas. Po posiłku niekiedy wzrasta do ok 100, czasami wieczorem spada do 68-75.

Mam do tego dość niskie ciśnienie, średnio 88/55-95/65, rzadko kiedy przekracza 100. Zazwyczaj też miałam niski puls (jeszcze ok temu ok 45-50 w spoczynku), odczuwam i źle się czuję, gdy mam wyższy puls niż 75, chwilami po prostu czuję ten puls w całym ciele, potrafię obudzić się w nocy z kołotaniem serca.

Nie mdleję, z wysiłkiem fizycznym problemu nie mam (po 30 min ćwiczeniach aerobikowych puls wynosił u mnie 117), ale sprawa mnie męczy. Mam 52 kg wagi przy 163 cm wzrostu, nie mam kondycji sportowca, ale też nie określiłabym jej jako złej.

W ciągu ostatnich miesięcy stres właściwie towarzyszył mi nieustannie - czy to mogło mieć wpływ?
Do tego piłam średnio 1-2 kawy dziennie (przy niskim ciśnieniu się jej potrzebuje...), ale od tygodnia jej nie tykam, uzupełniam magnez i potas, lecz wielkiej poprawy nie widzę.

Planuję się wybrać na badanie, lekarz przyjmie jednak dopiero w środę.
Proszę o pomoc i zasugerowanie, czym może być mój probem, jest on doswierający.

Bardzo dziękuję i pozdrawiam,
Marianna
dimedicus

Re: Niskie ciśnienie i wysoki puls

Post autor: dimedicus »

Przyczyn może być kilka i związane np z anemią,stresem,nerwicą ale też zaburzeniami w pracy np tarczycy,być może brak minerałów ale może też sugerować jakiś problem kardiologiczny.Wskazane wykonać podstawowe badania krwi,ekg a być może jeśli objawy będą się powtarzać założyć Holter.
Proszę wykonywać badanie 2-3 x dn o jednakowej porze po odpoczynku i zapisać dane,przydadzą się przy badaniu u lekarza.(ciśnienie i tętno)
jadziunka
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 10:48

Re: Niskie ciśnienie i wysoki puls

Post autor: jadziunka »

mierz sobie w domu cisnienie co jakis czas i wyniki zapisuj, jesli przez dluzszy czas beda sie utrzymywac niepokojace wyniki to idz do lekarza po porade. W kazdym razie mierzac cisnienie pamietaj o dobrym cisnieniomierzu, mi w aptece polecili cisnieniomierz firmy Diagnosis, porownywalam wyniki z takim lekarskim i sa naprawde zblizone
Hanka11
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 4 kwie 2016, o 08:56

Re: Niskie ciśnienie i wysoki puls

Post autor: Hanka11 »

Według mnie wizyta u lekarza jest bardzo potrzeba. Myślę, że on wytłumaczy Ci Twoje wątpliwości. Powodzenia,
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post