[Film] Ćwiczenia na bóle w górnym odcinku kręgosłupa. cz3.

Rehabilitacja: osób z uszkodzonym słuchem, pulmonologiczna, psychiatryczna, wirtualna rehabilitacja – innowacyjna metoda rehabilitacji z wykorzystaniem technologii komputerowych, fizjoterapia, zabiegi usprawniające
admin. med.

[Film] Ćwiczenia na bóle w górnym odcinku kręgosłupa. cz3.

Post autor: admin. med. »

Zdrowy Kręgosłup. Kiedy boli szyja cz.3. Ćwiczenia na bóle w górnym odcinku kręgosłupa.
Kiedy boli Cię przez dłuższy czas w górnym odcinku kręgosłupa może to oznaczać,że cierpisz na Zespół Skrzyżowania Górnego. W tym schorzeniu pewne grupy mięśniowe są zbyt napięte i przykurczone a inne z kolei są osłabione. W związku z tym rozciągamy mięśnie napięte: mięśnie piersiowe, mięśnie czworoboczne część górną, mięśnie karku, dźwigacze łopatki. Wzmacniamy z kolei to, co osłabione czyli przede wszystkim mięsień zębaty przedni, mięśnie czworoboczne grzbietu (część dolna) i mięśnie zginacze głębokie szyi.
Proponuję ćwiczenia rozciągające mięśnie piersiowe i mięsień czworoboczny (część górna) oraz ćwiczenia wzmacniające: mięsień zębaty przedni i czworoboczny (część dolna).
Ilość powtórzeń : 6-8 x.
pyszny211
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2015, o 17:15

Re: Ćwiczenia na bóle w górnym odcinku kręgosłupa. cz3.

Post autor: pyszny211 »

Ja także miałem bóle krzyża i zacząłem uczęszczać namasaże w salonie i bardzo mi pomogły.
wirtuozwiertarki
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2015, o 17:19

Re: Ćwiczenia na bóle w górnym odcinku kręgosłupa. cz3.

Post autor: wirtuozwiertarki »

Tylko bioprądy ! Z innej beczki, ostatnio słyszałem, że mają jakąś apkę wypuścić gdzie będzie można lekarza umówić przez telefon,czy coś w ten deseń, jeśli ktoś coś słyszał to dajcie znać, przydatne się wydaje. Albo może już istnieje taka aplikacja?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post